Hírek

2008.11.16. 14:38

Beomlott egy metróalagút Kínában

Kínában beomlott egy épülő metróalagút, a balesetben legalább hárman meghaltak, és 17 ember sorsáról nem tudni semmit

BAMA

Kínában beomlott egy épülő metróalagút, a balesetben legalább hárman meghaltak, és 17 ember sorsáról nem tudni semmit - jelentette a kínai állami média. A baleset Kína keleti, Csöcsiang (Zhejiang) tartományának fővárosában, Hangcsouban történt.

Az alagútomlás helyi idő szerint vasárnap délután kezdődött, a helyszínen, a város egyik főutcáján 15 méter mély és 75 méter hosszú kráter keletkezett. Az óriási hasadék 11 gépkocsit nyelt el, egy buszt is magába szippantott. A busz harminc utasát kimentették. A hatóságok 17 eltűntet tartanak számon. A három halálos áldozat közül az egyik építőmunkás, a másik egy taxi utasa volt, illetve a harmadik áldozatot még nem azonosították.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!