Hírek

2008.02.07. 13:23

Döcögős, de sikeres bemutatkozás

Az angol válogatott az Eb-házigazda Svájc ellen léptett pályára. Az új kapitány, Fabio Capello bemutatkozó mérkőzésén 2-1-re győztek Wembleyben.

BAMA

„Rendet kellett tenni a fejekben azok után, hogy Anglia lemaradt az Eb-ről. Ez meglátszott az első félidőben, amikor nagyon idegesen futballoztunk, de a második játékrészben számos lehetőséget dolgoztunk ki, ám a svájci kapus bravúrjai miatt a többségét kihasználatlanul hagytuk” - nyilatkozta az olasz szakvezető, aki kiemelte, hogy védekezéssel elégedett volt, mert a riválisnak alig akadt gólhelyzete.

Jens Lehmann immár 531 perce nem kapott gólt a német válogatott kapujában, amivel megjavította saját rekordját. Annak ellenére sikerült a bravúr, hogy az osztrákok elleni szerdai mérkőzésen többször is nagyot hibázott, és csak a szerencse mentette meg a góltól. A német válogatott visszafogottabb teljesítménnyel is egy hármast gurított Ausztriának. A győzelem azt jelentette, hogy Lehmann két perccel felülmúlta korábbi csúcsát. A mostani gólmentes időszak tavaly augusztus óta tart. Köbi Kuhn, a vendégek mestere elégedetten értékelte, hogy játékosai „szembe mertek nézni az angolokkal”.

Az olasz-portugál meccsen a világbajnok magabiztosan 3-1-re győzött. Roberto Donadoni kapitány elégedetten nyugtázta, hogy csapata már most remek formában van, bár szerinte ez még csak a kezdet. A spanyolok Franciaország válogatottja ellen nyertek egy góllal, ugyanakkor a beszámolók szerint az ellenfél játszott fölényben. Raymond Domenech szerint a vereség ellenére a teljesítményben több a pozitívum, mint negatívum. Az Eb-résztvevők további csatáin a lengyelek a cseheket győzték le 2-0-ra, míg Hollandia Horvátországban nyert 3-0-ra, a török-svéd párharcon pedig nem született gól. Pályára lépett a címvédő görög csapat is, amely Finnországot múlta felül, ugyanakkor az egyik legrosszabb teljesítményt az Izraelben 1-0 ra alulmaradó románok nyújtották.