Hírek

2006.06.13. 15:19

A forradalmi emlékmű ellen tiltakoznak az 56-os szervezetek

MTI

Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc központi emlékművének építési munkálatai ellen tiltakoztak 56-os szervezetek szombaton a Felvonulási téren, a Regnum Marianum emlékműnél.

A mintegy 150-200 résztvevő előtt szónokoló Wittner Mária (Fidesz) felolvasta az 1956-os szervezetek által a miniszterelnöknek írt tiltakozó levelet, amelynek aláírói hangsúlyozzák, hogy az emlékmű felépítése ellen a polgári engedetlenség eszközeivel lépnek fel és minden alkalmat megragadnak a tiltakozásra. A levélben tiltakozók azt kérik, hogy a miniszterelnök ne csúfolja meg 1956 szellemét. Wittner Mária közölte, hogy ma már senkit nem érdekel, miről szól 1956, "minket félresöpörve ők akarnak ünnepelni, dáridózni".

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!