Hírek

2006.04.03. 15:07

Feljelentést tesz a TV2

Feljelentést tesz ismeretlen tettes ellen a TV2 a teletextjén megjelent, szexuális szolgáltatást ajánló közlések miatt - tájékoztatta a kereskedelmi csatorna hétfőn az MTI-t.

BAMA

A csatorna "sajnálattal vette tudomásul, hogy minden szigorító intézkedés ellenére sem sikerül a szexuális tartalmú üzenetek küldőit távol tartani" a teletext felületétől, ezért a vezetőség azonnali hatállyal úgy döntött, hogy az automata moderálás mellett működő kézi moderálást hétfőtől egy cégre bízza - olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Mint írták, az intézkedés "jelentősen megnöveli a TV2 Text moderátori kapacitását, és biztosítja, hogy a jövőben a napi több tízezer üzenetet tételesen szűrjék a moderátorok. Az ellenőrzés folyamatos, 24 órás lesz". "Ezen túlmenően, a mai napon, a TV2 Texten korábban megjelent konkrét tartalommal kapcsolatban a TV2 ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést".

A FIKSZ Egyesület előző héten az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) vizsgálatát kérte annak kapcsán, hogy a csatorna teletextjén működő SMS Chaten gyakorta pornográf, illetve kiskorúak szexuális szolgáltatásait ajánló közlések jelennek meg.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!