2005.08.13. 07:35

Csalódást okozott a Sopron az UEFA-kupában

Lázár Lajos

[caption id="" align="alignleft" width="183"] Csank még hisz a bravúrban
[/caption]Történetének fontos eseményén, első UEFA-kupa-mérkőzésén csalódást okozott a Sopron csapata. Csank János együttese csak egy félidőn keresztül volt méltó partnere az ukrán Metalurh Doneck gárdájának. Az első 45 percben többet kezdeményeztek a soproniak, Cotan és Fülöp révén helyzetük is akadt, de a befejezések nem sikerültek. Nem sokkal a szünet után a vendégek egy ellentámadás végén kihasználták első említésre méltó lehetőségüket, az 52. percben Ristics beadását Siscsenko gurította Balogh kapujába. A gól megzavarta a Sopront, átvette az irányítást a Doneck, és a találkozó utolsó harmadában a labdabiztos, sokat mozgó ukránok nagy fölénybe kerültek. A házigazdák szorványos támadási kísérletei elakadtak már az ellenfél térfelének közepén. A végére teljesen elfogyott a magyar csapat ereje, az utolsó percekben a csereként beállt Olekszijenko kétszer is eredményesnek bizonyult, és így alakult ki a 0-3.
Az első félidőben a Sopron jobb volt ellenfelénél, és ekkor volt remény arra, hogy magyar sikerrel zárul a találkozó. Szünet után nagyot változott a mérkőzés képe. Átvette az irányítást az ukrán csapat, és kényelmesen szerzett olyan előnyt a visszavágóra, amelynek ledolgozására nagyon kevés a Sopron esélye.
„Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést ukrán ellenfelünk – nyilatkozta Csank János, a Sopron vezetőedzője – Nem kifogás, de már többször elmondtam, hogy az alapozás kimaradt a keretnek az ismert körülmények miatt. Így hatvan percig bírtuk csak az iramot, utána az ellenfél fizikálisan fölénk kerekedett.
A végére elfáradtunk, a Doneck jól kihasználta helyzeteit. Szeretnénk jó meccset játszania a visszavágón.”

Sopron–Metalurh Doneck 0-3 (0-0) Sopron, 4000 néző.

Vezette: Nalbandijan (örmény)

Sopron: Balogh J. – Bagoly (Horváth A., 53), Ibric, Costisor, Hanák – Fehér Z. (Luca, 68.), Vén, Lazics, Cotan – Demjén, Fülöp (Csordás, 58.)

Metalurh: Virt – Tkacsenko, Csecser, Grncsarov, Florea – Zotov, Poljanszki, Aliuta (Kondrascsenko, 90.), Zakarljuka (Melikjan, 75.) – Risztics, Siscsenko (Olekszijenko, 79.)

Gólszerző: 0-1 Siscsenko (52.), 0-2 Olekszijenko (86.), 0-3 Olekszijenko (90.)

Sárga lap: Demjén (35.), Bagoly (38.), Csecser (42.)

Sárga lap: Demjén (35.), Bagoly (38.), Csecser (42.) Csank még hisz a bravúrban -->