Hírek

2005.05.02. 00:00

Egy hét alatt hat százalékkal nőtt a Fidesz támogatottsága

BAMA

Nem várnak változást az egészségügy sorsában
A legfrissebb közvélemény-kutatásunkban arról kérdeztük a napilapvásárlókat, javul-e a következő évben az egészségügy helyzete. A válaszadók közül legtöbben azt gondolták, hogy változatlan marad a helyzet, javulásra 16 százalékuk számít, 28 százalék gondolja úgy, hogy romlani fog az egészségügy állapota.

A vélemények szoros összefüggést mutattak a megkérdezettek pártállásával. A Fidesz szavazói sokkal borúlátóbban ítélik meg ezt a kérdést, mint az MSZP-szavazók: mindössze 7 százalékuk gondolja, hogy javul az egészségügy állapota a következő évben, és 38 százalék negatív választ adott a kérdésünkre. Az MSZP szavazótáborában ezzel szemben a válaszok 45 százaléka utal pozitív, míg 10 százaléka negatív várakozásra. Az SZDSZ szavazóinak véleménye is inkább derűlátónak mondható, mindössze 7 százalékuk gondolja, hogy romlani fog az egészségügy állapota, és köztük vannak a legtöbben (20%), akik a „nem tudom” választ adták. Az MDF-szavazók véleménye kissé hasonlít a Fidesz-pártiakéhoz. 9 százalékuk optimista a kérdésben, de köztük 10 százalékponttal kevesebben adtak negatív választ, mint a Fidesz választótáborában. A kisebb pártok szavazóinak jelentős része (64,7%) az egészségügy helyzetének romlására számít a jövőben.

Az ország régióit vizsgálva kiderül, a Dél-Dunántúlon a legbizakodóbbak a vásárlók, ezzel szemben Észak-Dunántúlon 16 százalékponttal többen mondták, hogy romlani fog a helyzet. A többi régióban nem mutatható ki lényeges eltérés. A válaszadók iskolai végzettsége is összefüggésben van véleményükkel. Az alapfokú végzettségűek a legpesszimistábbak: közülük több mint 10 százalékponttal többen gondolják, hogy romlani fog az egészségügy állapota, mint a közép- és felsőfokú végzettségűek közül.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!