2005.03.18. 06:38
Arcára fagyhat a mosoly
Keserű időszakot él át Ronaldinho hétfőn esedékes 25. születésnapja előtt: csapata kihullott a Bajnokok Ligájából, ő pedig idézést kapott a párizsi rendőrségtől…
A Chelsea ellen elveszített Bajnokok Ligája nyolcaddöntő (2-1, 2-4) rossz előjel volt a Barcelona brazil világklasszis futballistája számára. A katalán fővárosban rendőrségi idézés várta: a francia hatóságok több elsőligás klub, valamint a szövetség adóügyeiben nyomoznak. Így került képbe a Paris Saint-Germain együttesének egykori csillaga is. A párizsi évek egyébként sem tartoztak Ronaldinho kedves emlékei közé, hiszen a PSG-nél jóval kevesebb sikerben volt része, mint remélte. Az a korszak lezárult – gondolta.
A francia hatóságok most azzal gyanúsítják, hogy „az asztal alatt” kapott 15 millió eurót, s a svájci számlára átutalt pénz után nem adózott. A Le Parisien tudósítója szerint annak idején a Canal plus tévéadó e pénz révén kívánta megszerezni a csatárhoz kapcsolódó kereskedelmi- és reklámjogokat. A rendőrség nem csak a brazil futballista ügyében vizsgálódik, hanem a Francia Labdarúgó Szövetség (FFF), valamint öt klub (PSG, Olympique Marseille, RC Lens, Girondins Bordeaux és a bajnok Olympique Lyon) könyvelését is tanulmányozza. A feltételezések szerint a futballpénzek, a televíziós és reklámbevételek folyamatos „utazásban” voltak a francia, a monacói és a svájci bankok között azzal a céllal, hogy kikerüljenek a francia adóhatóságok látóköréből.
Ötmillió euróért vették
Hatalmas pénzek forogtak körülötte mindig. Anyaegyesülete,
a Gremio hiába hivatkozott a brazil szerződési szabályokra, a nemzetközi szövetség (FIFA) a vitában a vevő oldalára állt, s így a Paris Saint-Germain aprópénznek számító ötmillió euróért vehette meg a 17 esztendős világklasszist. Luis Fernandez edző sokat pihentette, zömmel védekező feladatokkal látta el. Befektetésnek azonban nem volt rossz üzlet: két idény után 25 millió eurót fizetett érte a Barcelona.
Seaman csak ámult
Napjaink legjobb futballistája a brazil válogatottal megnyertea 17 éves korosztály világbajnokságát, a felnőttekkel a Copa America küzdelmeit, s 2002-ben begyűjtötte a németek elleni finálé (2-0) után a vb-aranyat is. Igazi sztárrá az Anglia elleni negyeddöntős győzelem (2-1) avatta, amikor David Seamant átemelve, távolról hatalmas szabadrúgásgólt bombázott a hálóba. Az Év játékosa 2004-ben.
a párizsi rendőrségtől… Árvay Sándor Ötmillió euróért vették
Hatalmas pénzek forogtak körülötte mindig. Anyaegyesülete,
a Gremio hiába hivatkozott a brazil szerződési szabályokra, a nemzetközi szövetség (FIFA) a vitában a vevő oldalára állt, s így a Paris Saint-Germain aprópénznek számító ötmillió euróért vehette meg a 17 esztendős világklasszist. Luis Fernandez edző sokat pihentette, zömmel védekező feladatokkal látta el. Befektetésnek azonban nem volt rossz üzlet: két idény után 25 millió eurót fizetett érte a Barcelona.
Seaman csak ámult Napjaink legjobb futballistája a brazil válogatottal megnyerte
a 17 éves korosztály világbajnokságát, a felnőttekkel a Copa America küzdelmeit, s 2002-ben begyűjtötte a németek elleni finálé (2-0) után a vb-aranyat is. Igazi sztárrá az Anglia elleni negyeddöntős győzelem (2-1) avatta, amikor David Seamant átemelve, távolról hatalmas szabadrúgásgólt bombázott a hálóba. Az Év játékosa 2004-ben. -->