női amatőr NB I.

2017.10.22. 17:07

Taroltak a tatabányai kosarasok a fővárosban

Bravúros győzelem: TKC már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést a budapesti MAFC ellen.

Vá. T.

Fotó: Hagymási Bence

Kosárlabda, amatőr női NB I., 4. forduló

MAFC – Tatabányai Kosárlabda Club 57-81 (5-26, 14-22, 20-10, 18-23)

Budapest, 50 néző, vezette: Bódis L., Lázár Zs. Gy.

TKC: Szamosi 11/3, Csicsai 4, Horváth 16, Sipos B. 11/3, Pénzes 16. Csere: Rausch 8, Kaluha-Guti 15/3, Nagy. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-11, 15. p.: 10-37, 25. p.: 25-48, 35. p.: 44-66.

A meccs gyakorlatilag már az első negyedben eldőlt: Szamosiék több mint 20 (!) ponttal nyerték az első tíz percet. A folytatásban is egyre csak nőtt a felek közti különbség, amit egy 9-0-s TKC-széria alapozott meg. A félidőben csaknem 30 ponttal vezettek a vendégek (19-48). A harmadik játékrészben egy 10-0-s sorozattal javított az MAFC, de a negyedik negyed ismét a tatabányaiaké volt.