kosárlabda

2018.05.20. 13:51

Veszített az OSE Lions, marad a bronzcsata

Bár a gyenge kezdés után sikerült felhúznia magát az OSE játékosainak, a mérkőzés végére mégis a Tehetséges Fiatalok Basketball Players kerekedett felül.

kemma.hu

Akárcsak Kiss Ádám (labdával), az OSE csapata is könnyedén nőtt a bonyhádiak fölé

Fotó: Karácsony Tamás

Kosárlabda, NB I. B., Piros csoport, férfi, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés

OSE Lions–TFBP 61-62 (22-19, 14-15, 14-11, 11-17)

Oroszlány, 900 néző, vezette: Praksch P., Jakab L., Bagi B.

OSE Lions: Spagnolo 14, Madár 9/3, Kovács 8/3, Illés 1, Zsíros 2. Csere: Kiss K. 14/3, Sömenek 9/9 Kiss Á. 4. Edző: Vavra András.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-8, 16. perc: 32-27, 25. perc: 44-34, 37. perc: 55-60.

A párharc mindent eldöntő mérkőzését gyengén kezdte az OSE, de a harmadik negyed közepére tíz pontra növelte előnyét. A vendégcsapat azonban a mérkőzés végén egy 15-2-es rohammal fordított. A Lions a végső dudaszó után, 60-62-nél még dobhatott két büntetőt, de a második kimaradt…

Vavra András: – Egy megnyert meccset veszítettünk el. Magabiztos vezetésnél többször is felesleges vállalásaink voltak, a TF pedig erőt merített a hibáinkból. A végén hiába küzdöttünk, támadásban leblokkoltunk és nem volt vezére a csapatnak. Gratulálok a TF-nek, férfias küzdelemben, megérdemelten jutott tovább. Szerencse is kellett a sikerükhöz, de megdolgoztak érte.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2-1 a Tehetséges Fiatalok Basketball Players javára.

(Borítókép: Archív; Karácsony Tamás)