2025.05.16. 06:00
Trükkös csoportba kerültek Bartucz Lászlóék a férfikézilabda Európa-bajnokságon
Csütörtök este ellenfeleket kapott a magyar férfikézilabda-válogatott. Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese nem került megoldhatatlan csoportba a jövő januári férfi kézilabda Eb-n.
Van, ami nem változik. A tavaly januárban Európa-bajnoki ötödik magyar férfikézilabda-válogatott sorozatban a negyedik kontinensbajnokságon mérkőzik meg Izlanddal. A másik két csoportellenfelünk Olaszország és Lengyelország lesz a jövő januári dán-norvég-svéd közös rendezésű férfi kézilabda Eb-n. Bartucz Laciék csoportelsőként, veretlenül vették a selejtezős akadályokat.

Fotó: Katona Tibor / Forrás: MTI
Kézilabda Eb: irány Skandinávia!
Nemzeti együttesünk a kristianstadi F-csoportba kapott besorolást, tehát aki a mieinkre kíváncsi, annak egészen Dániáig kell utaznia.
Izlandot azt hiszem senkinek nem kell bemutatni, ugyanis a 2012-es londoni olimpián emlékezetes körülmények között, kétszeri hosszabbítás után győztük le az északiakat. Amióta 24 csapattal rendezik a tornát, vagyis az elmúlt három Európa-bajnokságon kétszer magyar, míg egyszer (Budapest, 2022) izlandi siker született.
Olaszország személyében sem vár könnyű ellenfél a magyar csapatra, ugyanis a januári világbajnokságon hatalmas meglepetésre középdöntős együttessel is szembe kell néznie Bartucz Laciéknak.
Lengyelország az alsóházban, vagyis az Elnök-kupában volt érdekelt a legutóbbi világversenyen, ahol a 25. helyen zárt.
Összességében elmondható, hogy egyik csoportellenfelünket sem szabad lebecsülni.
Az esetleges középdöntő szempontjából nagyon fontos, hogy nincs rossz sorsolásunk, hiszen a nagyágyúk - a teljesség igénye nélkül - Franciaország, Dánia, Spanyolország és Portugália egyaránt egy ágra kerültek.
A Mol Tatabánya csapatát az elmúlt két világversenyen Bartucz László, Krakovszki Bence és Pedro Rodríguez képviselte.
A szövetségi kapitány esélylatolgatása
Részint örülök az Eb-sorsolásnak, részint nem, de kétségtelen, hogy egy Európa-bajnokságon lehetetlen könnyű csoportba kerülni. Annak örülök, hogy a D-E-F-ágra kerültünk, véleményem szerint ez jobb számunkra, mint az A-B-C-ág. Először persze nem is lehet más a célunk, hogy felkészüljünk a lehető legjobban a csoportkörre, és megpróbáljunk továbbjutni.
– Abban biztos vagyok, hogy a korábbi évekhez képest egy új lengyel csapatot fogunk látni, régi ismerősöm és barátom, a Benfica edzője, Jota Gonzalez lett a lengyelek szövetségi kapitánya, és tudom, hogy jól felkészíti majd csapatát, ráadásul ellenünk tud majd a legtöbbet készülni a rajtra, és persze mi is a lengyelek ellen – mondta Chema Rodríguez.
– Izlanddal az elmúlt években szinte mindig összefutunk a világversenyeken, a tavalyi Eb-n is így volt, nagyon erős, gyors csapat. Az olaszok pedig, bár csak a harmadik helyen végeztek a selejtezőcsoportjukban, de megverték otthon a szerbeket, és a spanyolokkal is nagyon szoros meccseket játszottak. Nem lesz könnyű kiharcolni a továbbjutást a középdöntőbe, de természetesen ez a célunk! – fogalmazott határozottan a magyar válogatott szövetségi kapitánya.
A férfi kézilabda Eb csoportbeosztása:
A-csoport (Herning): Németország, Spanyolország, Ausztria, Szerbia
B-csoport (Herning): Dánia, Portugália, Észak-Macedónia, Románia
C-csoport (Oslo): Franciaország, Norvégia, Csehország, Ukrajna
D-csoport (Oslo): Szlovénia, Feröer-szigetek, Montenegró, Svájc
E-csoport (Malmö): Svédország, Horvátország, Hollandia, Grúzia
F-csoport (Kristianstad): Magyarország, Izland, Lengyelország, Olaszország
A csoportok első két-két helyezettje jut a középdöntőbe.
- A-B-C-ág: Herning
- D-E-F-ág: Malmö
Az elődöntők és a helyosztók helyszíne a dániai Herning lesz.