Atlétika

2025.03.19. 15:35

Tizenhárom magyar versenyző indul a kínai fedett pályás atlétikai vb-n

Szép számú magyar küldöttség utazik a kínai fedett pályás atlétikai vb-re. A tizenhárom fős csapatban az újdonsült Európa-bajnok Molnár Attila is helyet kapott. Vármegyénkből a Tatabányai Sport Club sprintere, Wahl Zoltán szerepel majd a beltéri világversenyen.

Tizenhárom magyar indul a pénteken kezdődő és vasárnapig tartó fedett pályás atlétikai-világbajnokságon, a kínai Nancsingban. A férfi 400 méteres síkfutásban Európa-bajnok, az idei világranglistán hetedik Molnár Attila jó érzésekkel várhatja a szezon második világversenyét, melyet korábban a koronavírus-járvány háromszor halasztottak el (2020; 2021; 2023).

Szép számú magyar küldöttség utazik a kínai fedett pályás atlétikai vb-re. A tizenhárom fős csapatban az újdonsült Európa-bajnok Molnár Attila is helyet kapott. Vármegyénkből a Tatabányai Sport Club sprintere, Wahl Zoltán szerepel majd a beltéri világversenyen.
Molnár Attila jó élményekkel utazott el Kínába
Fotó: Sam Mellish / Forrás: Getty Images

Molnár Attila és a sprinterek

A Hollandiában női 60 méteren hetedik, kétszer is országos csúcsot repesztő Takács Boglárka, valamint a férfi 400-on az Eb-n hetedik helyen végzett Enyingi Patrik is. 

Fantasztikus hír, hogy a március 9-én véget ért hollandiai kontinensbajnokságról két századmásodperccel lemaradó férfi 4x400 méteres magyar váltó is rajthoz állhat a világbajnokságon. Váltóban a Tatabányai Sport Club 24 éves versenyzője, Wahl Zoltán is lehetőséget kaphat, a csapatot Kovács Árpád, Plisz Balázs és Steigerwald Ernő egészíti ki.

A 24 éves Wahl a 2024-es római szabadtéri Európa-bajnokságon tagja volt a 4x400 méteres stafétának, amely a nyolcadik helyen zárt. 

A tatabányai atléta felkészülését Karlik Pál irányítja, aki egyben a friss Eb-győztes Molnár Attila edzője. A két versenyző a fővárosban készül a legfontosabb megméretésekre.

A magyar csapat célja

– Azt gondolom, az elsődleges tétel a fedettpályás vb-vel kapcsolatosan, hogy nagyon jó tapasztalatszerzési lehetőséget kínál az idei tokiói szabadtéri vb-re nézve a keleti utazás, az átállás szempontjából – fogalmazott a Magyar Atlétikai-szövetség honlapján Scheidler Géza.

– Jellemzően azokban a versenyszámokban, amelyekben a mi versenyzőink indulnak, erős ellenfelekkel kell számolni. Nyugodtan beszélhetünk arról, hogy Molnár Attila döntőbe jutása reális cél, nyilván ott a pályabeosztás nagyon sokat jelenthet majd a végkifejlet szempontjából. Takács Bogi is nagyon előkelő helyről vág neki a versenynek az idei eredmények alapján, és a többpróbázó lányainknak is jó esélyük lehet a nyolcba kerülésre – nyilatkozott a szakvezető.

Akik az Eb-n nem indultak

Az Eb-n nem vállalta a szereplést, de a vb-n ott lesz a női ötpróbázók mezőnyében a hétpróbában világbajnoki negyedik és olimpiai hetedik Krizsán Xénia. Ugyancsak többpróbában lesz érdekelt az U20-as vb-bronzérmes Szűcs Szabina.

A két gátfutó, az apeldoorni Európa-bajnokságon döntős Kozák Luca és az ugyanott elődöntős Tóth Anna influenzával küzd, így ők nem tudnak elutazni a kilencmillió lélekszámú kínai városba. A magasugrásban Eb-kilencedik, a korosztályos rekordot beállító 18 éves Bátori Lilianna ugyancsak nem vállalta a szereplést a Távol-Keleten.

A magyar csapat: 

Férfiak:

Illovszky Dominik (60 m), Enyingi Patrik (400 m, 4x400 m), Molnár Attila (400 m, 4x400 m), Eszes Dániel (60 m gát), Szeles Bálint (60 m gát), Gálpál Zsombor (hétpróba), Wahl Zoltán (4x400 m), Kovács Árpád (4x400 m), Plisz Balázs (4x400 m), Steigerwald Ernő (4x400 m). 

Nők: 

Takács Boglárka (60 m), Krizsán Xénia (ötpróba), Szűcs Szabina (ötpróba). 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában