2025.01.09. 08:55
Sztárigazolás: megszólalt a Mol Tatabánya másodedzője
A Kék Tigrisek kiválósága, Mateo Maras Párizsban folytatja kézilabda-pályafutását. A sztárigazolás nyáron megy végbe, hiszen a horvát válogatott játékosa addig Tatabányán marad.
Tatabányai sztárigazolásról szóltak az elmúlt napok Komárom-Esztergom vármegyében és a kézilabda szakberkekben. Ahogyan arról már beszámoltunk, a Mol Tatabánya KC játékosa, a horvát Mateo Maras a francia sztárcsapathoz, a Paris Saint-Germainhez igazolt, ahol a következő szezontól fog játszani.
A tatabányai edzőt kérdeztük a sztárigazolásról
A szenzációs klubváltásról Sibalin Jakab, a tatabányai kézilabdacsapat másodedzője mondta el véleményét a Kemma.hu-nak.
– Mateo az elmúlt két és fél évben sokat fejlődött nálunk, elsősorban védekezésben. Komoly támadópotenciállal rendelkezik, 9-10 méterről is bátran és eredményesen lő. Bár támadásban alá kell dolgozni, ezzel a párizsi klasszisok között nem lesz gondja. Célirányos fiú, voltak és vannak tervei, megdolgozott érte és türelmesen kivárta, hogy ezek valóra váljanak. Párizsban nem lesz könnyű dolga, de van benne potenciál, alkalmasnak tartom arra és kívánjuk is neki, hogy a PSG-ben is megállja a helyét – tudtuk meg a szakembertől, aki azt is elmondta, hogy a párizsiak az Európa-ligában nyújtott jó teljesítménye alapján szúrták ki a jobbátlövőt.
– Az európai kézilabdában mindenki ismer mindenkit, így egy fiatal, tehetséges balkezes átlövő jó teljesítménye sem maradhat titokban. Ez az átigazolás nagy elismerés neki, de klubunknak is – hangsúlyozta Sibalin Jakab.