2024.08.31. 20:09
A TVSE fennállása jubileumi 100. évfordulóját ünnepelte +videó
Szombat délután nagyszabású ünnepséget rendezett a TVSE a Tatabányai Multifunkcionális Sportcsarnokban. A rendezvényen az egyesület jelenlegi és egykori sportolóit és szakvezetőit köszöntötték, így a tatabányai csodatini Jackl Vivient is, továbbá díjat vehetett át Petrik József, szerkesztőségünk újságírója.
A Tatabányai Úszó- és Vízilabda Szakosztály és a Tatabányai Vízmű SE (TVSE) megalakulásának 100 éves évfordulója alkalmából jubileumi ünnepséget szervezett az egyesület. A rendezvény találkozási lehetőséget teremtett mindazoknak, akik az elmúlt egy évszázadban akár sportolóként, edzőként vagy éppen segítőként, közreműködőként jelen voltak a tatabányai vízi sportok mindennapjaiban.
A TVSE kitűnőségeit díjazták a patinás eseményen
A nagyszabású ünnepségen köszöntötte a meghívottakat a TVSE elnöke Marján György, továbbá tiszteletét tette Salamon Zoltán, a TSC sportszakmai igazgatója.
A felnőtt és junior Európa-bajnok, a párizsi ötkarikás játékokon két számban is részt vett Jackl Vivient is díjazták. A tatabányai csodatini a júniusi belgrádi felnőtt Európa-bajnokságon női 1500 méteres gyors úszásban, olimpiai szintes idővel nem talált legyőzőre.
A mindössze 15 éves úszólány alig több egy héttel később megvédte címét női 400 méteres vegyes úszásban, továbbá a 4x200 méteres gyors váltóval is aranyérmet nyert a litván fővárosban, Vilniusban.
400 m vegyesen jelenleg is az övé a világranglista hetedik-, továbbá az európai rangsor második pozíciója.
Petrik József is óriási tapsot kapott
Családja nevében díjat vehetett át szerkesztőségünk kiváló újságírója, Petrik József. Édesapja 1941-ben, 16 évesen játszott először a Tatabánya felnőtt csapatában, egészen 1957-ig. Majd úszó- és vízilabda edzőként tevékenykedett az egyesületben. 1959-től 1969-ig uszodavezetőként tevékenykedett irányította a „Cserit”.
Újságírónk is ugyanilyen fiatalon mutatkozott be a felnőttek között. Sportújságíróként a mai napig segíti a tatabányai úszó és vízilabdaélet népszerűsítését.
Fia, Attila is továbbvitte a családi hagyományokat, szép nemzetközi sikereket ért el és a mai napig is vízilabdázik.
Tiszteletbeli bányászok
Faragó Tamás és Buzgó József tiszteletbeli bányászok díjban részesültek, ők az emlékplakett mellett egy kis lámpást is hazavihettek.
Az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok Faragó gyerekkorában előszeretettel töltötte nyarait Tatabányán, elsősorban a Cseriben. A Nemzet Sportolója Petrik Józsi bácsi jóvoltából sokat időzött az uszodában és még úszóversenyen is indult Tokodon, a Tatabánya színeiben. A város nevezetességeit jól ismeri, mondhatni testközelből, hiszen a Turulemlékmű megmászása után a hely barlangászok mentették le a talapzatról.
Buzgó József, Tatabányán úszóként kezdte sportpályafutását, de játszott vízilabda-meccset is a KSI ellen. Ezután Budapesten a Ferencváros színeiben úszott, majd öttusázó lett, később ebben a sportágban ért el komoly nemzetközi sikereket. Ezután sportújságíróként, a Nemzeti Sport főszerkesztőjeként vált ismertté és mindig büszkén írt tatabányai kötődéséről.
A díjazottakat Persely József méltatta, aki a klub saját nevelésű játékosaként később felnőtt válogatott szereplésig jutott.
Legendás sportolók tűntek fel Tatabányán
A bányásznapi rendezvényen a legendás vízilabdázó Faragó Tamás és a szövetségi kapitányként 2000 és 2008 között háromszoros olimpiai bajnok Kemény Dénes is tiszteletét tette. Utóbbi négy szezon erejéig a Tatabánya férfi vízilabda-csapatának meghatározó játékosa volt, olyannyira, hogy két alkalommal is a bajnoki góllövőlista második helyéig jutott – éppen Faragó mögött.
További díjazottak
- Sóti Lili
- Zantleitner Helga
- Bartalos Anna
- Pálházi Léda
- Nagy Ákos
- Borbély Sándor
- Lévai Márton
- Fuxhoffer Teri néni
- Tátrai család
- Dala család
- Zantleitner család
- Emhő család
- Garami család
- Goldschmidt Judit
- Angyal család
- id. és ifj. Huszár László
- Kapcsándi László
- Hauszler Károly „Charlie”
- Persely József
- Vojvoda István
- Pongrácz Imre
- Garán Lajos
- Jánka Lajos
- Lázár János és családja
- id. és ifj. Niebling István
Hamarosan elérhető lesz a TVSE filmje
A díjátadó ünnepélyes pillanatai után a jelenlévők a TVSE 100 évéből láthattak egy színes összeállítást, benne érzelmes és megható pillanatokat. A filmet a későbbiekben a szakosztály mindenki számára elérhetővé teszi.