Kézilabda

2023.03.23. 19:05

Továbbra is első helyen a Komárom

A vármegyei férfibajnokságban lezárultak az alapszakasz küzdelmei

A Dorog (piros mezben) és a Tata is a hátsó régióban foglal helyet a női NB II-ben

Fotó: Flajsz Péter

Az NB II. Északi csoportjában, a hölgyek mezőnyében vármegyénk csapatai közül a második helyen álló Esztergom az elmúlt hetekben mindhárom mérkőzést megnyerte, ráadásul mindhármat idegenben (köztük a Tata elleni vármegyei rangadót is). A sereghajtó, 12. helyezett tataiak az Esztergom mellett a Tatabánya ellen is mindössze egy góllal veszítettek. A 10. helyen álló tatabányaiak a Tata legyőzése mellett további két vereséget szenvedtek el. A 11., utolsó előtti Dorog két vereségen van túl.
A férfiaknál, az Északnyugati csoportban a Komárom újabb két, egyaránt a jobban sikerült második félidőnek köszönhetően kiharcolt győzelemmel tartja első helyét, míg a Tarján egy győzelemmel, majd egy vereséggel jelenleg az ötödik.
A Fejér–Komárom-Esztergom vármegyei közös női bajnokságban az Ácsi Kinizsi egy sima vereség után két nagy különbségű győzelmet aratva áll a hatodik helyen, míg a hetedik Környe éppen fordítva teljesített az elmúlt hetekben: egy győzelmet két vereség követett. A férfiaknál időközben befejeződött az alapszakasz, amelyet a Komárom II., a harmadik, a Kisbér a negyedik, az Ács pedig a hetedik, utolsó előtti helyen zárt. Előbbi kettő az elődöntőbe jutott, utóbbi az 5–8. helyért küzd tovább.