Kosárlabda

2023.02.05. 18:40

Nyíregyházáról is sikerült elhozni a pontokat

Magabiztos játékkal, szinte végig vezetve szerezte meg második idegenbeli győzelmét az Oroszlány ebben a szezonban.

Denis Krestinin (labdával) volt az Oroszlány egyik nyerőembere

Fotó: Flajsz Péter

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 19. forduló

Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions 81-95 (15-25, 19-27, 20-20, 27-23)

Nyíregyháza, 450 néző, vezette: Benczur T., Dr. Mészáros B., Ádám J.

Nyíregyháza: Kass 13/6, Perry 25/6, Bazsó 5/3, Pipiras 13/6, Williams 2. Csere: Kiss 4, Copes 6, Dickerson 13/9, Szobi. Vezetőedző: Darko Radulovics.

Oroszlány: Illés 8/6, Szabadfi 6, Barnjak 14/9, Calloway 15/9, Krestinin 19. Csere: Carev 7/3, Henry 8, Ruják 3/3, Dimitrijevics 10/3, Mucza 5/3, Dorogi, Werner. Vezetőedző: Simon Petrov.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 3-6, 5. p.: 7-16, 9. p.: 13-23, 13. p.: 22-25, 15. p.: 22-32, 18. p.: 28-44, 21. p.: 38-52. 25. p.: 40-63, 28. p.: 48-70, 33. p.: 56-81. 37. p.: 71-90.

A fordulót a 10. helyről kezdő Oroszlány a sereghajtó Nyíregyháza vendége volt. Minden adott volt a szezonbeli második idegenbeli győzelem megszerzéséhez, hiszen az önbizalomnövelő Sopron elleni sikert követően Dimitrijevics felépülésével immár minden játékosára számíthatott Petrov mester, a lelkes oroszlányi szurkolók pedig természetesen az ország keleti végébe is elkísérték kedvenceiket.

Bár a hazaiak dobták az első kosarat, sokkal több örömük már nem lehetett a mérkőzésben. Az MVM-OSE hamar fordított és előnyét folyamatosan növelve 10 pontos különbséget alakított ki az első negyed végére. A védekezés jól működött, a Lions sok lepattanót szedett és a dobáspontossággal sem volt probléma. A második negyed nem kezdődött jól a vendégek számára, akik a játékrész közepéig képtelenek voltak pontot szerezni, a házigazda pedig Perry vezetésével feljött háromra. A remekül játszó Krestinin kosarai törték meg a csendet, a litván légiós zsinórban hét pontot szerzett, az újra magára találó Oroszlány pedig remek játékkal 20 pont körülire növelte előnyét.

A harmadik játékrészben megmaradt a különbség, amellyel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A zárónegyedben továbbra is uralta a lepattanócsatát az MVM-OSE (majdnem kétszer annyit szedtek a mérkőzés során, mint a házigazda, gólpasszból pedig éppen kétszer annyit adtak), amely így tartósan tartani tudta előnyét és végül magabiztos győzelmet aratott. A Lions 8-11-re javította mérlegét és megtartotta 10. helyét a bajnokságban.

Simon Petrov: – Igyekeztünk kemény védekezéssel lelassítani az ellenfél legjobb pontszerzőjét, míg támadásban okos játékra törekedtünk, hogy ne adjuk el a labdát, vagyis megakadályozzuk a könnyű kosarakat. Az első félidő második felétől meg is valósítottuk ezt. Csapamunkával nyertük meg a mérkőzést, amiben nagy segítségünkre voltak a szurkolóink, köszönöm a támogatásukat!