Kosárlabda

2023.01.29. 17:36

Jó játékkal zárta le a negatív szériáját az oroszlányi csapat

Remek hangulatban lejátszott mérkőzésen tért vissza a győzelem útjára az MVM-OSE Lions.

A sérülésből visszatérő Josip Barnjak (labdával) nagyszerű játékkal járult hozzá a Lions győzelméhez

Fotó: Flajsz Péter

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 18. forduló

MVM-OSE Lions–Sopron KC 82-77 (20-23, 22-15, 22-18, 18-21)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 853 néző, vezette: Praksch P. Á., Tóth C., Nyilas I.

Oroszlány: Illés 2, Szabadfi 5/3, Barnjak 20/12, Calloway 20/12, Krestinin 9. Csere: Carev 2, Henry 12, Mucza 6/3, Ruják 6/3. Vezetőedző: Simon Petrov.

Sopron: Joseph 10/3, Jones 25/6, Barnett 11, Valerio-Bodon 15/9, Molnár 4. Csere: Sitku 2, Shine, Durham 10, Takács. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–4, 5. p.: 5–12, 9. p.: 18–16, 11. p.: 20-25, 16. p.: 33–27, 19. p.: 42–34, 21. p.: 42–43, 26. p.: 55–49, 28. p.: 57–56, 31. p.: 67–56, 35. p.: 69–64, 37. p.: 77–67, 38. p.: 77–75.

Két, gyenge formában lévő együttes mérkőzött meg egymással az "Akácban": a fordulót a 10. helyről kezdő Oroszlány zsinórban négy, az ötödik Sopron pedig három vereséggel a háta mögött várta az összecsapást, ezek pedig a legrosszabb aktuális statisztikák voltak az élvonalban a 18. kör előtt. A Sopron kezdte jobban a mérkőzést, de az MVM-OSE a sérülésből visszatérő és a mérkőzés legjobbjának bizonyuló Barnjak irányításával, valamint Henry pontjaival fordítani tudott. A vendégcsapat visszavette a vezetést, de egy kisebb hullámvölgyet leszámítva a második és a harmadik negyedben jobban játszott a Lions, melynek előnye a záró játékrész elején 10 pont fölé nőtt. A Sopron innen még felzárkózott kettőre, de Calloway triplája mindent eldöntött. Az oroszlányi csapat maradt a tabella 10. helyén.

Simon Petrov: – Ahogyan szoktam, először ezúttal is a szurkolóinknak szeretném megköszönni a támogatást. Ha ilyen közönség előtt játszol, akkor jönnie kell a sikernek. Keményen játszottunk, 80 pont alatt tartottuk ellenfelünket és az utolsó percekben is elegendő energiánk volt ahhoz, hogy lezárjuk a mérkőzést. Nagyot küzdöttek a fiúk, megérdemelték a győzelmet.
Kosztasz Flevarakisz: – Tudtuk, hogy ez a mérkőzés egy háború lesz. Sérülésekkel küzködtünk a héten, ezért nem tudtunk megfelelően felkészülni. A dobószázalékuk gyenge volt, emellett a sok hiba miatt akadozott a támadójátékunk, így pedig nem lehet egy ilyen mérkőzést megnyerni. A küzdeni akarásra nem lehet panaszom, a játékosaim mindent megtettek azért, hogy visszajöjjünk a meccsbe, ezúttal azonban nem sikerült. Mostanában kezdenek visszatérni a sérültjeink, így biztos vagyok benne, hogy javulni fog a játékunk és elérjük célunkat, a felsőházba kerülést. Ehhez azonban még keményebben és agresszívebben kell küzdenünk.