Szoros meccset bukott el az egyébként jól küzdő komáromi csapat.

Fotó: Flajsz Péter

Kézilabda, NB I. B, női, 16. forduló

Komárom VSE–Szombathelyi KKA 26-28 (15-14)

Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Benya-Hantos D., Kovács K.

Komárom: Kubina – Simsik 3, Ogonovszky 8/2, Ács 1, Temes 4, Karalyos, Orbán 3. Csere: Vajk (kapus), Bízik 1, Szabó-Kovacsicz 2, Gengeliczky, Világos, Gál, Póczik 4. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 4/2, illetve 5/5.

Kiállítások: 14, illetve 8 perc.

Kizárva: Temes (Komárom).

Az eredmény alakulása: 3. perc: 1-3, 5. p.: 4-3, 12. p.: 8-5, 26. p.: 12-12, 36. p.: 17-17, 48. p.: 19-21, 52. p.: 22-21, 55. p.: 22-24.

Rangadót játszott a hétvégén a fordulót az ötödik helyről kezdő KVSE, hiszen a negyedik, vele pontazonossággal álló Szombathelyi KKA csapatát fogadta. Nem indult jól a mérkőzés a Komárom számára, a vendégcsapat három percnyi játék után ugyanis 3-1-re vezetett, ezt követően azonban a kitűnően védő, ziccereket fogó Kubina hátul tartást adott a hazai csapatnak, amely 8-5-re fordított. A Szombathely visszakapaszkodott, 12-12-nél ismét döntetlen volt az állás. A félidőben egy gól volt a KVSE javára. A második játékrész közepéig felváltva estek a találatok, 19-19 után azonban kettős emberhátrányba került a házigazda, a vendégcsapat pedig ezt kihasználva kétgólos előnyt szerzett. A nagyot küzdő Komárom fordított, a Szombathely azonban újra visszavette a vezetést és már nem hagyta kicsúszni a kezéből a győzelmet. A KVSE vereségével a hatodik helyre esett vissza.

Neukum Tamás: – A vereség ellenére gratulálok a lányoknak. Az akarattal és a küzdeni tudással nem volt probléma, bár tudatosabb és okosabb játékkal jobb eredményt érhettünk volna el. A tabellán hátrébb állók ellen is hasonló akarattal kellene küzdenünk.