Röplabda

2023.01.29. 19:32

Folytatódik a dági „Miskolc fóbia”

Ebben a szezonban immáron harmadszor találkozott a miskolciakkal a Dág, és harmadszor is vereséget szenvedett, annak ellenére, hogy az alapszakaszban a Zirigh-legénység megelőzte a MEAFC-ot.

Otthon szerepel a Dág KSE

Forrás: Facebook/Dág KSE

Ami ezen a meccsen történt, annak semmilyen előjele nem volt, hiszen felkészülten, jó formában várta a bajnokság folytatását a DKSE. Ezzel szemben a miskolciak nyújtottak stabil, megbízható játékot. A házigazdák képtelenek voltak átvenni a meccs irányítását, így fokozatosa úszott el a találkozó a dágiak önbizalmával párhuzamosan. A vendéglátóknak csak fellángolásai voltak, de ezen a találkozón ez vajmi kevésnek bizonyult.

Zirigh Balázs: - Ez nem a mi napunk volt, ám, ha céljainkat el akarjuk érni, ez a hozzáállás, különösen hazai környezetben, megengedhetetlen. Sok labda a szerencsésen pattan a vendégek szempontjából, de annak van szerencséje, aki megdolgozik érte.

Röplabda NB I. Liga, középszakasz, 1-4. helyért, 1. forduló
Dág KSE – MEAFC 0:3 (-19, -21, -22)
Dág, 100 néző, vezette: Mezei Z., Takács Á.
DKSE: Szabó B., Kun, Flachner K., Oláh B., Krupánszki, Flachner D. Csere: Farkas R. (liberó), Majer, Nagy P., Benkő. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása: 1.játszma: 4-4, 10-11, 16-21, 19-24. 2.játszma: 5-7, 11-15, 17-21, 21-24. 3. 2-5, 8-13, 16-21, 22-24.