Teke: az élen telel a Tatabánya

Véget ért az őszi idény a másod- és harmadosztályú csapatbajnokságokban.

Az oroszlányi csapat bronzérmes pozícióban tölti a téli pihenőt

Fotó: N. Á.

Az elmúlt hetekben az idei utolsó fordulókat rendezték a másodosztályú csapatbajnokság Nyugati csoportjában. Megyénk együttesei közül a Bábolna a Zalaegerszegen elszenvedett vereség után a megyei rangadón legyőzte a Nyergesújfalut, majd Szombathelyen is nyerni tudott és a negyedik helyen fejezte be az őszi idényt. A Nyergesújfalu három 7–1-es vereségbe futott bele (sorrendben a Balogunyom, a Bábolna, majd a Sárvár ellen) és a kilencedik helyre csúszott vissza.

Az Oroszlány a Szombathelyen elszenvedett vereség után megverte a jelenlegi listavezető Pápát, majd Herenden veszített, végül a hetedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen lenullázta a Halogyot a hétvégén, így a harmadik helyen telelhet. Az ifjúságiak mezőnyében a Bábolna egy győzelemmel és két vereséggel (0–4, 4–0, 1–3) a 10. helyre lépett előre, a Nyergesújfalu három, egyaránt 4–0-s vereséggel maradt a 12., utolsó helyen, míg az Oroszlány három győzelemmel és egy vereséggel (3–1, 4–0, 1–3, a halasztott mérkőzésen 3–1) megőrizte hatodik pozícióját.

A harmadik vonalban is lezárultak az idei év küzdelmei. A kisbér-hántai Jobb Dáma a Zalaegerszegen elszenvedett vereség után előbb hazai pályán, majd Kunszigeten is győzni tudott, így a hatodik helyen áll a bajnokság felénél. A listavezető Tatabánya továbbra is remekel, mindhárom év végi mérkőzését magabiztosa nyerve tartja első helyét.