Egy kis időre elszállt a koncentráció, de időben észhez tért a csapat.

P. J.

Nem vár könnyű feladat a dágiakra a hétvégén

Fotó: Z.I.

A mérkőzés abszolút esélyese a hazai csapat volt, amely a könnyedén megnyert első szettet követően könnyelművé vált. Aztán ebbe a patakba még egyszer beleléptek a házigazdák a negyedik felvonásban. Egyébként ezen a találkozón a dágiaknak végig úgy kellett volna röplabdázniuk, mint az első, a harmadik és az ötödik játszmában.

Mivel nem így történt, a biztos három pont megszerzése helyett csak kettőt sikerült bezsebelnie a vendéglátóknak. A Dág egyetlen veresége mellett immár a hatodik győzelmét aratta a pontvadászatban.

Zirigh Balázs, a Dág KSE vezetőedzője: – Sajnos nem először fordul elő velünk, hogy lesüllyedünk az ellenfelünk szintjére. Olykor most is lekezelően játszottunk a fővárosaikkal szemben, ezért meg is fizettük a tanulópénzt. Az eszünkbe véshetjük, hogy az elsőtől az utolsó pillanatig koncentrálni kell minden mérkőzésen.

Röplabda, NB I. Liga, férfi, 2. forduló
Dág KSE–TFSE
3:2 (11, -23, 17, -23, 8)
Dág, 100 néző, vezette: Varga A., Bátkai-Katona Á.
DKSE: Szabó B., Kun, Sow, Oláh B., Benkő, Flachner D. Csere: Farkas R. (liberó), Majer, Czobor, Horváth B., Flachner K. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 7-1, 13-4, 20-9, 24-11; 2. játszma: 8-6, 12-10, 17-19, 23-24; 3. játszma: 8-3, 14-6, 20-12, 24-17; 4. játszma: 6-6, 14-12, 18-19, 19-22, 23-24; 5. játszma: 5-3, 8-5, 12-6, 14-8.