Kézilabda

2022.10.03. 12:00

Kimászott a gödörből a Tata, de a következő meccsen rövid lesz a kispad

A tatai csapat következő meccsén az grofeed ETO UNI Győr vendégeként lép pályára a Magyar Kupa második fordulójában.

K. A.

Fotó: Novotni Ákos

NB I. B, férfi, 5. forduló
Tatai AC–Százhalombattai KE 35-29 (18-13)
Tata, Güntner Aréna, 105 néző, vezette: Kovács T., Mándli B.
Tata: Tatai – Kiss 3, Igali 3, Gajdos 1, Kreisz 6, Vass 7, Sárosi 11. Csere: Blázsovics (kapus), Katus, Tóth, Molnár 2, Bodnár 2, Krancz. Vezetőedző: Sibalin Jakab.
Hétméteresek: 0, illetve 2/2.
Kiállítások: 6, illetve 4 perc.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 4-4, 21. p.: 13-9, 36. p: 23-17, 49. p.: 30-23.

Az előző fordulóban Veszprémben súlyos vereséget szenvedő tatai csapat felállt a padlóról, és szinte végig vezetve, magabiztosan nyerte meg a mérkőzést. A TAC sikerével feljött a negyedik helyre.

Sibalin Jakab: – A veszprémi vereség után nagyon készültünk erre az összecsapásra, amelyet végig kézben tartva, jó egyéni teljesítményekkel nyertünk meg. A támadójátékunk rendben volt, védekezésben hiányzott egy kis frissesség.

A tatai csapat következő meccsén a hozzá hasonlóan másodosztályú Agrofeed ETO UNI Győr vendégeként lép pályára a Magyar Kupa második fordulójában. Mint Sibalin Jakab vezetőedzőtől megtudtuk, a kettős játékengedéllyel szereplők ezen a meccsen nem játszhatnak, így hosszabb kispadja miatt inkább a Győr az esélyes. A szakember azt is elmondta, hogy ezt a mérkőzést a pénteki, PLER-Budapest elleni gyakorlásra is használják.

Kézilabda, NB I. B, női, a 29. fordulóból előrehozott mérkőzésen
Komárom VSE–Eszterházy SC 26-27 (14-14)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Ignéczi I., Pánczél-Héjjas T.
Komárom: Vajk – Szabó-Kovacsicz 2, Karalyos, Bízik 8/3, Temes 2, Gengeliczky, Simsik 8/2. Csere: Kubina, Liszkai (kapusok), Ács, Kocsis 2, Orbán, Tarjányi, Gál 4, Póczik. Vezetőedző: Neukum Tamás.
Hétméteresek: 8/5, illetve 6/3.
Kiállítások: 12, illetve 10 perc.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-0, 17. p.: 4-9, 27. p.: 11-14, 36. p.: 16-18, 50. p.: 24-22, 60. p.: 25-27.

A hetedik helyen álló Komárom nem kezdett jól a listavezető, a szezonbeli összes bajnokiját megnyerő egriek ellen, védekezésben nem volt elég agresszív és támadásban sem hozott jó döntéseket a hazai csapat. Ötgólos hátárnyból azonban felállt a KVSE, sőt, tíz perccel a vége előtt már kettővel vezetett, de alaposan elrontotta a végjátékot, így egy nyerhetőnek tűnő mérkőzést bukott el. A Komárom maradt a hetedik helyen.

Neukum Tamás: – Az első félidő első felében nem játszottunk jól, de aztán összeszedtük magunkat. A második játékrészben sem nyújtottunk igazán jó teljesítményt, de 10 perccel a mérkőzés vége előtt így is a kezünkben volt a győzelem. Csak magunkat okolhatjuk a vereségért.