2022.10.03. 20:43

Játszmányi öröm után kedden este Szolnokon játszik kupameccset a TRSE

K. A.

Forrás: beküldött

A bajnokságot az Emericus SE elleni 3-0-s győzelemmel kezdő tatabányai együttes az ellen szombathelyi vasutascsapat ellen folytatta bajnoki szereplését, amely szintén győzött az első meccsén, mégpedig 3-1-re a PTE-PEAC vendégeként. A tatabányaiak a sérült Keszthelyi Réka és a betegsége után lábadozó Anderla Angelika nélkül utaztak Szombathelyre. Ennek ellenére jól kezdett a TRSE, az első szettet meg is nyerte a vendégcsapat, de ezt követően hullámzóvá vált a játéka.

A hazaiak kihasználták ezt és annak ellenére is megnyerték a következő három játszmát (és ezzel a mérkőzést is), hogy az első játszmában sérülés miatt elveszítették az egyik legjobb játékosukat. Szabados István vezetőedző szinte minden lehetséges összeállítást kipróbált, de ezúttal nem találta meg nyerő összeállítását. A TRSE az ötödik helyen áll a bajnokságban.

Röplabda, NB II., Nyugati csoport, alapszakasz, női
Szombathelyi MÁV Haladás–Tatabányai RSE 3-1 (-18, 17, 18, 18)
Szombathely, 100 néző, vezette: Hegedüs B., Kiss N.
TRSE: Sinai, Kárpáti, Kocsis, Horváth, Nagy, Rácz, Szabó (libero). Csere: Torma, Csordás, Csóka, Csutorás, Antal. Vezetőedző: Szabados István.

Szabados István: – Az a csapat nyert, amelyik jobban akarta a győzelmet. Gratulálok a Haladásnak és jobbulást kívánok sérült játékosuknak.

A tatabányai csapatnak nem sok pihenő jut, hiszen október 4-én, kedden este 20 órától ismét pályára lépnek, mégpedig a Magyar Kupa selejtezőjében, a Szolnoki SPC vendégeként. A szolnokiak a Tatabányához hasonlóan az NB II-ben szerepelnek (igaz, a Keleti csoportban), ahol a negyedik helyen állnak, a TRSE-hez hasonlóan 1-1 győzelemmel és vereséggel.