Gyöngyösön sem hibáztak a Kék Tigrisek

Nagy csatát vívtak a tatabányaiak, megérdemelték a két pontot.

Forrás: Heol.hu

Fotó: Czímer Tamás

Az előzetes várakozásnak megfelelőn kiélezett küzdelmet hozott a két csapat csatája. A vendégek végül behúzták a két értékes pontot, amelyet – tegyük hozzá – meg is érdemeltek. Az első pillanattól kezdve kiélezett csatát zajlott a pályán. A közönség, a két szurkolótábor, fantasztikus hangulatot teremtett a csarnokban. A végig izgalmas első játékrészben a vendégek kapták el előbb a fonalat, így többször – a négygólosnál is - nagyobb előnyt harcolhatott volna ki a Tatabánya az első harminc percben.

A második félidő elejét ismét megnyomta a vendég együttes. Már öt-hat gólos előnyt is kiharcolt a Tatabánya. Ám két kihagyott büntető, illetve két kimaradt ziccer feldobta a hazaiakat, és visszajött a meccsbe a Gyöngyös. Sőt, a véghajrában kétszer is az egyenlítésért támadhatott a Heves megyei gárda, ám a Kék Tigrisek minden hazai próbálkozást sikerrel vertek vissza.

Kézilabda NB I., férfi, 6.forduló

Gyöngyös – MOL Tatabánya KC 25-27 (10-14)
Dr. Fejes András Városi Sportcsarnok, 1100 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.
Tatabánya: Székely M. – Pergel, Győri M. 3, Peric 10 (4), Topic 4, Maras 3, P. Rodríguez 6. Csere: Edwards 1, Bodor, Obradovics, Ubornyák, Vilovszki, Ancsin. Edző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulás, 6.p.: 1-3, 11.p.: 4-3, 13.p.: 4-5, 18.p.: 7-9, 26.p.: 9-12, 37.p.: 14-20, 42.: 17-21, 49.: 21-23, 53.p.: 23-26, 56.p.: 25-26.
Kiállítások: 2/1, illetve 7/4.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.
Kontra Zsolt, a tatabányaiak technikai vezetője: - Kissé magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de ettől talán még értékesebb ez az idegenbeli győzelem. A srácok véleménye szerint is, innen kevés csapat távozik majd ponttal. Le a kalappal a fiúk előtt ezért a teljesítményért, és a szurkolóinknak is köszönjük, ők is kellettek a győzelemhez.