2022.10.16. 07:47

Az egyetemisták oktatták a dági röpiseket

Rosszul kezdtek a vendégek, és saját hibái miatt húzott el a Miskolc.

P. J.

A játszma derekán még feltámadt kissé a DKSE, de továbbra is elsősorban ők gyártották a pontokat az ellenfélnek. Főleg nyitásban és nyitásfogadásban nőttek a vendégek fölé, miközben a dágiak szélső támadásai sem voltak hatékonyak. A második felvonás is az első forgatókönyve alapján zajlott, bár itt már voltak bíztató jelek a folytatást illetően, és a mérkőzés kimenetele szempontjából ez volt a legfontosabb játszma, hiszen, ha sikerült volna megfordítani az állást, akkor felszakadhatott volna egy gát a vendégeknél, és újra önbizalommal tudtunk volna játszani. Ám az a bizonyos gát a harmadik menetben sem szakadt át, és újra csak momentumai voltak a megyebeli gárdának, amit a remekül röplabdázó hazaiak ki is használtak.

Zirigh Balázs: – Sajnos nagyon rossz napot fogtunk ki, a Miskolc pedig jót.Nyitásban és nyitásfogadásban fölénk nőttek. Voltak fellángolásaink, de ezek ma még a szettnyeréshez is kevesek voltak. Bízom benne, hogy ez csak egy kisiklás volt, és jövő hétre összeszedjük magunkat.

Röplabda NB I. Liga, 3.forduló

MEAFC - Dág KSE 3:0 (16, 21, 21)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok 50 néző, vezette: Szél Márta, Adler L.

Dág: Szabó B., Kun, Sow, Oláh, Benkő B., Flachner D., Cserék: Farkas (liberó), Majer, Czobor, Horváth B. Edző: Zirigh Balázs.

A mérkőzés alakulás, 1.szett: 7-3, 11-6, 18-10, 24-16. 2.szett: 6-5, 15-9, 16-15, 22-18, 24-21. 3.szett: 4-4, 8-8, 16-12, 19-17, 22-20, 24-21.