Röplabda

2022.10.31. 06:00

A dágiak elsöpörték fővárosi riválisukat

Jó szellemben álltak a mérkőzéshez a dágiak, akik már a találkozó elejétől koncentráltan röplabdáztak.

Petrik J.

Fotó: Z. I.

Az alapjátékukról pedig elmondható, hogy az a találkozó végéig stabil maradt. A Zirigh-legénység tagjai jól fogadták az ellenfél nyitásait, miközben jól is szerváltak. Az első két szett sima megnyerése után a harmadik felvonás elején tapasztalt minimális megingástól eltekintve a dágiak a játék minden elemében ellenfelük fölébe kerekedtek.

A DKSE ezzel a győzelmével visszakerült a bajnoki táblázaton a második helyre, ami minden bizonnyal kellő önbizalmat adhat ennek a fiatal társaságnak.
Zirigh Balázs: – A célunkat elértük, mert végig nyomás alatt tudtuk tartani a házigazdákat. Ennek tudható be magabiztos sikerünk is. Nagyon örülök, hogy szettveszteség nélkül hoztuk le ezt a mérkőzést.

Röplabda, NB I. Liga, férfi, 5.forduló
Gamma Party-CO–Dág KSE 0:3 (–15, –15, –18)
Budapest, 100 néző, vezette: Varga A., Mezei Z.
DÁG: Szabó B., Kun, Sow, Oláh B., Benkő B., Flachner D. Csere: Farkas R. (liberó), Czibula (liberó), Majer, Flachner K., Horváth B., Czobor. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 5-4, 8-7, 12-20, 15-24; 2. játszma: 0-5, 3-10, 11-20, 15-24; 3. játszma: 6-3, 7-10, 10-16, 12-20, 18-24.