A tartalékos Komárom Tatabányán búcsúzott a Szombathely ellen a kupától

Fotó: Kun Attila

Kézilabda, Magyar Kupa, női, 1. forduló
Komárom VSE–Szombathelyi KKA 21-28 (10-14)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Benya-Hantos D., Kovács K.

Komárom: Vajk – Gengeliczky 2/1, Karalyos 1, Tarjányi 1, Kocsis 3, Bízik 3, Simsik 4/2. Csere: Liszkai (kapus), Orbán 3, Gál 2/1, Póczik 2. Vezetőedző: Neukum Tamás.

Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3.

Kiállítások: 10, illetve 4 perc.

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3-2, 12. p.: 3-6, 26. p.: 7-12, 35. p.: 13-15, 51. p.: 15-24, 55. p.: 19-25.

A két csapat másfél héttel korábban a bajnokság első fordulójában már megmérkőzött egymással, akkor a KVSE bravúros, 26-21-es győzelmet aratott az előző szezonban még az élvonalban szereplő Vas megyeiek vendégeként. Ezúttal több meghatározó emberét is nélkülözte a Komárom, Neukum Tamás vezetőedző elsősorban azoknak a játékosainak adott lehetőséget, akik a bajnokikon eddig kevesebb játszottak. A mérkőzés esélyesének így inkább a vendégek számítottak, akik szinte végig vezetve, magabiztosan nyerték meg a találkozót. A Komárom a második félidő elején felzárkózott két gólra, tovább azonban nem tudott.

Neukum Tamás: – Ahogyan terveztük, ezen a mérkőzésen azok a játékosok kaptak több lehetőséget, akik a bajnokikon eddig kevesebbet játszottak. Az eredménytől függetlenül hasznos találkozó volt, amelyen új és fontos dolgokat próbáltunk ki és beszéltünk meg. Azt sajnálom, hogy nem tudtunk szorosabb eredményt elérni, mert a második félidő elején akár fordíthattunk is volna. K. A.