Ismét sikeresen szerepeltek a fiatal sportolók.

Fenyvesi Károly

Az ezüstös nyergesi mix kajaknégyes

Fotó: F.K.

Tizenhat egyesület összesen 291 indulót nevezett a fájdalmasan fiatalon elhunyt sportoló, Hanzók Örs emlékére a szegedi Maty-éren rendezett versenyre. A Zoltek Kajak-Kenu Nyergesújfalu Sportegyesület színeiben nyolcan startoltak a csapathajós küzdelmeket népszerűsíteni hivatott, évente ismétlődő találkozón.

A kajak négyesek U11–U12-es korosztályának vegyes kategóriájú mezőnyében 2 ezer méteren ezüstérmes lett a Merényi Tamás, Deák Anna Csenge, Varga Lara és Eckl Kristóf alkotta csapat. Merényi Tamás és Varga Lara kettesben szintén a második helyen ért célba 2 ezer méteren, ugyanebben a mezőnyben a Deák Anna Csenge, Eckl Kristóf páros az ötödik helyen végzett.

A kölyök korcsoportban a 2 ezer méteres táv K4 Mix kategóriájának döntőjében a 7. helyen lapátolt a célba Pellinger Gergő, Fischer Janka, Kuborczik Iván Zsolt és Rózsahegyi Rozi négyese.