Kézilabda

2022.09.25. 21:01

25 percnyi csoda után a Veszprém bedarálta a Tatabányát

Az első játékrészben óriási szívvel és okosan, jól játszott a Tatabánya, alaposan megrángatva az oroszlán bajszát. A fordulás után viszont a „nagy macska” visszacsapott…

Petrik József

Fotó: Hagymási Bence

Magas színvonalú és óriási iramú játékot hozott a mérkőzés első félidejének nagy része. A vendégek nem ijedtek meg nagynevű ellenfelüktől, bátran és határozottan kézilabdáztak. A tatabányaiak lendülete a játékrész derekán tört meg, amikor kettős emberhátrányba kerültek, és ezt a házigazdák könyörtelenül kihasználták. Ezt követően már a technikai hibák is elszaporodtak a Kék Tigrisek oldalán, de még mindig állta a sarat a Tombor-csapat.

A szünet után gyorsan jelentős előnyre tett szert a Veszprém. Tombor Csaba időkérése azonban eredményesnek bizonyult, mert hétgólos hátrányát egyre faragta a Tatabánya, miközben néhány pályán lévő játékos között szikráztak az indulatok. Ez sem használt a Tatabányának, amelyből amúgy is sok energiát vett ki a felzárkózás, ami a véghajrában bosszulta meg magát…

Sibalin Jakab, a tatabányaiak edzője: – Amíg bírtuk erővel, jók voltunk. Még a szünet után is vissza tudtunk jönni. Nem éreztem a meccs folyamán, hogy a végén ekkora lesz a különbség. Mi fáradtunk, és a hajrában már nem nagyon tudtunk frissíteni.

Kézilabda, NB I., férfi, 4. forduló
Telekom Veszprém–MOL Tatabánya KC 42-32 (22-19)
Veszprém Aréna, 2000 néző, vezette: Bócz L., Wiedemann V.
Tatabánya: Nagy B. – P. Rodríguez 8, Ancsin 3, Topic 3, Peric 4/3, Győri M. 6, Pergel. Csere: Székely M. (kapus), Bodor 1, Vilovszki 2, Maras 3, Ubornyák 1, Obradovics, Edwards 1. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-7, 13. p.: 8-11, 20. p.: 14-14, 26. p.: 19-17, 35. p.: 26-19, 41. p.: 27-26, 46. p.: 32-27, 53. p.: 36-29, 58. p.: 41-31.
Kiállítások: 10, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 5/5, illetve 3/3.