Kosár

2022.05.12. 08:20

Remek hajrával győzött a zárókörben, szegedi sikerével az élen végzett a Lions a középházban

A középház megnyerésével a hatodik helyen jutott az MVM-OSE a rájátszásba, ahol a Körmenddel találkozik.

Fotó: Novotni Ákos

A két csapat már biztosította helyét a rájátszásban, a mérkőzés tétje így az volt az oroszlányiak számára, hogy (győzelem esetén) az első, vagy (vereséggel) a harmadik helyen jutnak be a legjobb nyolc közé. Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, a másodikban azonban a hazaiak a remekül játszó Davis irányításával tíz pont fölé növelték az előnyüket. Ihring és Mesicek vezetésével azonban felzárkózott a Lions és a félidőre két pontra csökkentette a hátrányát.

A harmadik játékrészben hamar fordított a Lions és kitűnő játékkal hétpontos előnyt szerzett. A hajrá azonban a Szegedé volt, amely egypontos előnnyel kezdhette a negyedik negyedet. Ott óriási csatát vívtak a csapatok a győzelemért, két perccel a vége előtt 79-78-ra a hazaiak vezettek. A mérkőzés legvégén aztán szenzációs teljesítményt nyújtott a Lions és (az ugyancsak jól teljesítő Calhoun és Parrish mellett) ismét Ihring és Mesicek lépett elő, akik a találkozó utolsó hét pontját szerezve eldöntötték a meccset.

Kosárlabda, NB I. A, férfi, középszakasz, középház, 10. (utolsó) forduló

Naturtex-SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 79-85 (26-21, 21-24, 18-19, 14-21)

Szeged, vezette: Papp P., Farkas G., Söjtöry T. F.

Szeged: Persons 16/3, Cook 16, Polányi, Bognár 8, Alston 12/3. Csere: Davis 16/3, Balogh 3, Filipovics, Keller, Szatmári, Kerpel-Fronius 8/6. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Oroszlány: Ihring 16/9, Calhoun 18/12, Mesicek 22/3, Dorogi, Burns 4. Csere: Carev 3/3, Molnár 9, Parrish 13/9, Mucza, Ruják. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-4, 5. p.: 9-6, 9. p.: 20-21, 11. p.: 30-21, 13. p.: 36-25, 17. p.: 42-38, 23. p.: 49-50, 28. p.: 55-62, 29. p: 62-62, 34. p.: 72-68, 37. p.: 74-78, 39. p.: 79-78.