Kézilabda

2022.05.28. 18:40

Mintegy kétszáz Bányász-drukker kísérte el a rekordbajnok otthonába a Kék Tigriseket

Le a kalappal a tatabányai szurkolók előtt, ők „győztek” Szorosabb meccsre készült Dragan Djukics csapata és az utolsó pillanatig buzdították kedvenceiket. Úgy, hogy a hazai szurkolók hangját végig elnyomták…

Petrik József

Forrás: Facebook/Grundfos Tatabánya Kézilabda Club

Kézilabda NB I., férfi, 26. forduló
Veszprém – Grundfos Tatabánya KC 37-28 (21-14)
Veszprém Aréna, 2000 néző, vezette: Kiu G., Kiu T.
Tatabánya: Bartucz – Hornyák B. 1, Ancsin 9, Stojnic 1, Juhász Á. 3, Győri M. 3,
Sunajko 6 (2), Csere: Wyszomirski (kapus), Urban 4, Usal, Zdolik, Fotache,
Bodor, Tóth B., Fekete D. 1, Bognár N. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Az eredmény alakulása, 4.p.: 1-4, 11.p.: 9-7, 14.p.: 10-10, 18.p.: 14-10, 26.p.:
19-13, 38.p.: 25-15, 43.p.: 27-18, 50.p.: 31-24, 56.p.: 35-27.
Kiállítások: 6, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/2.
Jól és bátran kezdetek a Kék Tigrisek, miközben a Veszprém Arénában zúgott a vendégszurkolók torkából a Tatabánya, Tatabánya… Nem nagyon volt arra példa korábban, hogy az arénában „lekiabálják” a hazai tábort. A Djukics-csapat azonban csak egy negyedóráig tudott lépést tartani a házigazdákkal. Az első játékrész derekánál megtört a kék-fehérek lendülete. Jöttek a kapufák, az eladott labdák és a kihagyott ziccerek. Ezt pedig egy BL-csapat nem hagyhatta megtorlatlanul… A második félidőben sem változott a mérkőzés képe, így végül magabiztos veszprémi győzelemmel és a Tatabánya-drukkerek vastapsával zárult a bajnokság alapszakasza. Sibalin Jakab, a tatabányaiak edzője: - Szerettünk volna kissé szorosabb meccset játszani. De sok technikai hibát vétettünk a topformában lévő hazaiakkal szemben. Egyébként ilyen nehéz szezonja még nem volt a csapatunknak. Sokat köszönhetünk szurkolóinknak, Djukics mesternek és a srácoknak. A távozóknak sok sikert kívánok új klubjukban.