Kosárlabda

2022.05.22. 16:03

Másodszorra már nem jött össze: hullámvölgybe került a Körmend ellen az OSE

Az MVM-OSE Lions a párharc első, körmendi mérkőzésének megnyerése után telt ház előtt fogadta vasi riválisát.

Fotó: Novotni Ákos

A tét nagy volt a hazai találkozón, hiszen az Oroszlány egy újabb győzelemmel karnyújtásnyira kerülhetett volna az elődöntőtől. A mérkőzés elején jól játszott a házigazda, a ponterősen kosarazó Calhoun vezetésével nyolc ponttal is elhúzott, de a Körmend felzárkózott. Az első negyed végén négy pont volt a vendéglátó előnye

A második negyed közepén még 34-32 volt az MVM-OSE javára, ekkor azonban komoly hullámvölgybe került a hazai csapat, a Körmend a párharc első meccsén semmit sem mutató, ezúttal azonban brillírozó Stokes vezetésével 16-2-es futást csinált. A harmadik játékrészben már 21 pont is volt a kiválóan védekező, magas koncentrációval és hatékonyan játszó Körmend előnye.

Mesicek és a zárónegyedben remekül triplázó Parrish révén ugyan sikerült csökkenteni a hátrányon, de ledolgozni már, így a Körmend visszavette a pályaelőnyét. A párharc harmadik mérkőzését kedden, 18 órától rendezik Körmenden.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Kosárlabda, NB I. A., férfi, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 86-91 (28-24, 8-24, 19-23, 31-20)
Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1400 néző, vezette: Cziffra Cs. Zs., Győrffy P. A., LengyeI Á. J.
Oroszlány: Ihring 11/3, Mesicek 25/6, Calhoun 12/9, Carev 3/3, Burns 7. Csere: Ruják 3/3,  Molnár 4, Dorogi 1, Parrish 20/15. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.
Körmend: Stokes 30/12, White 20/6, Szavics 12/3, Takács 2, Gordon 6. Csere: Martinez, Henry 3, Durázi 7/3, Ferencz 9/6, Krivacsevics 2. Vezetőedző: Andonisz Konsztandinidisz.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9-9, 6. p: 22-14, 8. p: 23-21, 12. p.: 30-24, 14. p: 30-30, 18. p: 34-40, 22. p: 37-54, 27. p: 44-65, 29. p: 55-67, 33. p.: 64-73, 36. p.: 65-82, 39. p.: 77-85.
Kipontozódott: Ihring (Oroszlány, 39.).

Sebastjan Krasovec: – A mérkőzés nagy részében szörnyen játszottunk, a végén pedig már hiába kapaszkodtunk. Miután Gordon harmadik hibája is összejött, ellustultunk, a második negyedben pedig elindultunk a lejtőn. Az én hibám, hogy elrontottam a cseréket, ezt még egyszer nem fogom elkövetni.

Andonisz Konsztandinidisz: – Számunkra egyetlen út volt ma, hiszen ha ismét veszítünk, nagyon nehéz helyzetbe kerültünk volna. A játékosaim azonban felismerték ezt és ennek megfelelően játszottak. A győzelmünk kulcsa az volt, hogy a második negyedben nyolc ponton tudtuk tartani az Oroszlányt, onnan pedig már kontrolláltuk az egyébként remek hangulatú mérkőzést.