NB II., NB III.

2022.05.23. 11:17

Csak a Tatabánya szerzett pontot, a Dorog súlyos vereséggel zárta a szezont

Véget értek az NB II. küzdelmei, a 17. helyen végző Dorog simán kikapott Győrben. A harmadosztályban a Tatabánya döntetlent játszott Gyirmóton, a Komárom az Érd ellen veszített.

Fotó: H. B.

Labdarúgás, NB II., 38. (utolsó) forduló
ETO FC–DOROGI FC 4-0 (1-0)
Győr, ETO Park, 525 néző, vezette: Pillók Á. (Baghy Cs., Máyer G.).
ETO: Fadgyas – Kovács K., Csonka, Fodor, Vincze Á. – Toma, Tuboly (Kiss M., 80.), Vitális (Lipták, 67.), Szimcso (Bacsa, a szünetben) – Priskin (Klausz M., a szünetben), Óvári (Farkas B., a szünetben). Vezetőedző: Klausz László.
Dorog: Tulipán – Nyíri, Berkó, Keresztes, Zabari – Girsik (Vígh, 61.), Szerencsi, Lénárt (Tóth B., 61.), Lőrincz – Barna (Hajdú, 61.), Rácz (Szedlár, 61.). Vezetőedző: Fenyvesi László.
Gólszerző: Toma (8.), Tuboly (52.), Vincze Á. (56.), Lipták (84.) .

A dorogiak hamar hátrányba kerültek, és noha az első játékrészben akadt néhány helyzetük, nem tudtak egyenlíteni. A Győr a második játékrész elején aztán eldöntötte a három pont sorsát. A Dorogi FC 11-8-19-es mérleggel, 41 ponttal a 17. helyen zárta a bajnokságot.
További eredmények: Vasas–Soroksár 3-3, Békéscsaba–III. kerület 2-1, Csákvár–Ajka 1-0, Diósgyőr–Budafok 2-1, Kecskemét–Szentlőrinc 7-2, Nyíregyháza–Szeged 1-4, Pécs–Tiszakécske 1-1, Siófok–Budaörs 1-1, Szolnok–Haladás 1-2.
Feljutott a bajnok Vasas és a Kecskemét, kiesett a Budaörs, a Szolnok és a III. kerület.

NB III., Nyugati csoport, 37. forduló
Gyirmót FC II.–Tatabányai SC 2-2 (0-1)
Gyirmót, vezette: Gáspár A. (Rózsa D., Ring K.).
Gyirmót II.: Kecskés – Lázár, Wágenhoffer (Béli, 60.), Nagy (Rimai, 60.), Kovács D., Kiss, Bagó (Somogyi-Bakos, 74.), Mayer, Hudák, Ominger (Jakab, 84.), Kirják. Vezetőedző: Polyák Gábor.
Tatabánya: Lóth – Kovács I., Gyürki (Farkas Z. Gy., 80.), Soltész, Kocsis (Módi, 71.), Szegleti, Katona, Letenyei, Klausz (Árvai, 32.), Hoszpodár, Székely. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Gólszerző: Kovács D. (62.), Mayer (77. – tizenegyesből), illetve Szegleti (26.), Gyürki (49.).

A harmadosztályban az utolsó előtti fordulót rendezték. A Tatabánya a Gyirmót II. otthonában lépett pályára. A Bányász a második fél­idő elejére kétgólos előnyre tett szert, ám így sem sikerült nyernie, hiszen a hazai csapat egyenlíteni tudott. Bekő Balázs először nevezte a Tatabánya kezdőcsapatába a mindössze 16 éves kapust, Lóth Pétert.

Komárom VSE–Érdi VSE  3-4 (1-2)
Komárom, vezette: Móri T. (Bertalan D., Holpár G.).
Komárom: Bánfalvi – Tóth D. L., Köles (Nagy, 26.), Jóna (Horváth R., 71.), Szecsődi (Szántó, 71.), Gelencsér, Vincze, Horváth M., Szileszki (Tóth P. A., 71.), Göblyös, Schiller. Vezetőedző: Bozsik Péter.
Érd: Kertész – Gubacsi, Koós, Kürti (Molnár, 79.), Révész (Gera, 63., Fügedi, 92.), Németh, Gajda, Csiszár, Kertész, Szabó, Kollega. Vezetőedző: Molnár László.
Gólszerző: Nagy (40.), Tóth D. L. (58.), Gelencsér (66.), illetve Kollega (18., 24.), Kürti (52.), Gelencsér (80. – öngól).

A Komárom utolsó szezonbeli hazai mérkőzésén gólzáporos összecsapáson veszített az Érd ellen. A már kieső KVSE biztosan a 17. helyen végez majd a tabellán, a Tatabánya pedig a 8. helyről várja az utolsó fordulót.