Hihetetlen

2021.12.26. 20:40

22 pontos vezetés után kapott ki az Ose Lions

Az MVM-Ose Lions csapatának a december 23-ai mérkőzésén múlt a továbbjutás a tavasszal rendezendő nyolcas döntőre. Az ellenfelük a Szolnoki Olajbányász volt.

K. A.

Mario Ihring harminchárom pontja is kevés volt...

Fotó: Novotni Ákos

A fordulót a 10. helyről kezdő MVM-OSE Lions számára egyértelmű volt a mérkőzés tétje: győzni kellett a második helyezett Szolnok vendégeként ahhoz, hogy a csapat az első 13 forduló eredményei alapján bekerüljön a legjobb nyolc közé és ezzel kiharcolja a részvételt a Magyar Kupa tavasszal rendezendő nyolcas döntőjében. Bár Sebastjan Krasovec csapata Jordan Mincsev nélkül utazott Szolnokra, az első negyed végére jó játékának (és elsősorban remek védekezésének) köszönhetően kilenc pontos előnyt szerzett.

A második játékrészre feltámadt a Szolnok, de csak két ponttal tudta csökkenteni a hátrányát. A harmadik tíz percet elképesztően kezdte az Oroszlány, a kiválóan védekező Ruják, valamint a hárompontosokat szakadatlanul szóró Ihring és Miliszavljevics vezetésével zsinórban 15 pontot szerzett, elhúzott 22 ponttal, miközben a hazaiak több, mint öt perc után találtak először a gyűrűbe. Az Olajbányász ezt követően átállt az addig nagyon gyengén menő kinti dobásokra, amelyek ezúttal már jobban sikerültek, így felkapaszkodtak 14 pontra.

A zárónegyedben teljesen szétesett az Oroszlány játéka, gyakorlatilag csak Ihring egyéni megmozdulásain múlott a pontszerzés, miközben az eksztázisban játszó Szolnok folyamatosan dolgozta le a hátrányát és négy másodperccel a vége előtt kiegyenlített a rengeteget hibázó, de a győzelemhez így is közel álló Lions ellen. Ilyen előzmények után már nem volt meglepő, hogy hosszabbítás után a hazaiak nyertek, így az MVM-OSE maradt a 10. helyen és a vele azonos pontszámmal állókkal szembeni rosszabb egymás elleni mérleggel lemaradt a Magyar Kupáról.

Kosárlabda, NB I. A., férfi, alapszakasz, 13. forduló

Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions 90-86 (15-24, 20-18, 18-25, 25-11, 12-8) - hosszabbítás után

Szolnok, vezette: Papp P., dr. Mészáros B., Goda L.

Oroszlány: Ihring 33/18, Miliszavljevics 14/6, Carev 3/3, Burns 13/3, Molnár 7. Csere: Ruják 7/3, Tóth, Parrish 6, Garamvölgyi 3. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4-8, 5. p.: 9-8, 9. p.: 13-22, 13. p.: 19-31, 15. p.: 22-35, 19. p.: 33-40, 26. p.: 35-57, 30. p.: 53-64, 35. p.: 66-72, 39. p.: 76-77, 42. p.: 81-83, 45. p.: 90-83.