kézilabda

2020.11.30. 19:41

A német oroszlánok jobbnak bizonyultak a tatabányai tigriseknél

Az első félidő gyenge teljesítménye után a második játékrészben már feljavult a Tatabánya, azonban a nagy különbséget nem sikerült ledolgozni.

Az első percekben még tartotta magát a Tatabánya a német sztárcsapat ellen, de a támadásban elkövetett hibák és a gyenge védekezés megbosszulta magát, a szinte hibátlanul játszó Löwen hat góllal is elhúzott. Bár a láthatóan meccshiánnyal küzdő Grundfos egyszer felzárkózott háromra, a tarthatatlan Gensheimer vezette németek a szünetre visszaállították a hatgólos különbséget.

A második játékrész elején egészen más arcát mutatta a Tatabánya. A szünetben beálló Bartucz kitűnően védett, de Zdolik mellett Debreczeni és Juhász is elkapta a fonalat. A Grundfos koncentrált és remek játékkal egy gólra is felzárkózott, de 23-24 után újra előjöttek a támadásban korábban látott hibák és a vendégek végül visszaállították a hatgólos különbséget. Összességében nem érheti kritika Matics Vladan csapatát, amely helytállt erősebb riválisa ellen.

Matics Vladan: – Az első félidőben nem játszottunk jól, sok gólt kaptunk bosszantó technikai hibákat követően. A második játékrészben már sokkal jobbak koncentráltunk, de a Löwen jobb csapat. Látszott, hogy míg ellenfelünk csúcsformában van, addig mi játékhiánnyal küszködünk.

Martin Schwalb: – Voltak hibáink, de a gyors játék kifizetődött. A második félidőben feljött a Tatabánya, de aztán sikerült rendezni a sorainkat.

Férfi Kézilabda, Európa Liga, D-csoport, 2. forduló

Grundfos Tatabánya KC–Rhein-Neckar Löwen (német) 26-32 (15-21)

Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Jovic, Arnautovic (bosnyákok).

Tatabánya: Wyszomirski – Juhász Á. 2, Ancsin 4, Sipos A. 2, Ilyés, Bozsovics 1, Sunajko 2/2. Csere: Bartucz (kapus), Hornyák P., Zdolik 5, Győri M. 1, Balogh Zs. 2, Debreczeni 4, Hornyák B. 2, Molnár B. 1, Nemes R. Vezetőedző: Matics Vladan.

Rhein-Neckar Löwen: Katsigiannis – Petersson 6, Kirkelökke 2, Kohlbacher 3, Schmid 3, Lagarde 4, Gensheimer 7/1. Csere: Gierse (kapus), Groetzki 1, Patrail, Tollbring 4, Baena Gonzalez 1, Ahouansou 1. Csere: Gierse (kapus), Gíslason, Abutovics. Vezetőedző: Martin Schwalb.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc.

Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 7. p.: 3-7, 16. p.: 7-10, 24. p.: 9-15, 35. p.: 18-21, 44. p.: 23-24, 52. p.: 24-29.