2020.09.06. 06:08

Döntetlent játszott ősi riválisával a Grundfos Tatabánya KC

Szeptember ötödikén a Balatonfüred ellen játszott a Grundfos Tatabánya KC csapata. A Tatabánya a 18-11-re elveszített első félidő után harcolta ki a 27-27-es döntetlent. Végül egy olyan meccsen, amelyet meg is nyerhetett volna.

Forrás: Facebook/Grundfos Tatabánya KC

A közhelyes kifejezés, miszerint két ellentétes félidőt láthattunk, Füreden maga lett a rideg valóság. A Tatabánya a 18-11-re elveszített első félidő után harcolta ki a 27-27-es döntetlent. Végül egy olyan meccsen, amelyet meg is nyerhetett volna.

Kézilabda NB I., férfi, 1. Forduló

Balatonfüred – Grundfos Tatabánya KC 27-27 (18-11)

Balatonfüred, 500 néző, vezette: Bíró Á., Kiss O.

Tatabánya: Konecny – Hornyák P., Ancsin 4, Sipos A. 2, Juhász Á. 7, Győri M. 4, Sunajko 4. Csere: Wyszomirski (kapus), Nemes R. 2, Balogh Zs. 2 (1), Debreczeni 1, Zdolik 1, Molnár B., Hornyák B., Ilyés. Edző: Matics Vladan.

Az eredmény alakulása, 6. P.: 1-3, 11. P.: 6-4, 20. P.: 12-7, 27. P.: 17-8, 38. P.: 19-17, 41. P.: 21-17, 44. P.: 21-20, 48. P.: 23-23, 54. P.: 24-26, 57. P.: 26-26.

Kiállítások: 10, illetve 12 perc.

Hétméteresek: 4/2, illetve 2/1.

Az első félidőben nem lehetett ráismerni a Kék Tigrisekre. Néhány percnyi játék után teljesen elveszítették a fonalat, és a hazaiak kényükre-kedvükre játszadozhattak velük. Legalább 7–8 gólt kaptak eladott vagy elvesztett labdából. A vendégek alappillére, a feszes védekezés hibádzott leginkább. Szünet után nagy feltámadást produkált a Bányász. Ebben nagy szerepe volt Juhász Ádám kiváló második félidei teljesítményének, Ilyés pályára lépésének, illetve Wyszomirski kapuba állításának. Ám végül ez sem volt elég a győzelemhez.

A mester mondta

Matics Vladan: – Úgy gondolom, az első félidőben abszolút túlpörögtük a mérkőzést, mindent siettettünk és ez visszaütött. A második játékrészben viszont már hideg fejjel védekeztünk és forró szívvel támadtunk. Úgy gondolom Füredről egy pontot elhozni nem rossz eredmény.