kosárlabda

2020.03.08. 20:05

Nagyot küzdöttek a tatabányai kosaras lányok, azonban az Ajka vitte a pontokat

A mérkőzés első negyedében még tartották a lépést a tatabányai kosaras lányok, azonban az Ajka végül érvényesítette a papírformát.

Várvizi Tamás

Fotó: Z. I.

A TKC ismét nehéz ellenféllel találkozott, ezúttal a dobogóra aspiráló Ajka volt a rivális hazai pályán. Az első játékrészben kifejezetten jól tartotta magát a Tatabánya, ám a második tíz percben – több elhibázott TKC-büntető miatt is – nyílt az olló a csapatok között. A harmadik szakaszban aztán feljavultak a hazaiak, különösen védekezésben, így ezt a játékrészt csak 2 ponttal nyerték a vendégek. A negyedik felvonásban aztán egy hétperces (!) pontnélküli tatabányai időszak mindent eldöntött.

Mózes Emil, a TKC szakosztályvezetője: – A meccs aránylag nagy időszakában méltó ellenfelek voltunk, a második és a negyedik negyed gyengébb játéka döntött.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 19. forduló

Tatabányai KC – Ajka 45-64 (20-23, 9-16, 12-14, 4-11)

Tatabánya, 50 néző.

TKC: Szamosi 1, Göbölös 7/3, Pusztai 11, Horváth 2, Mojzes 6. Csere: Bódi, Kaluha-Guti 16/3, Galli-Hirling, Csicsai 2. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-14, 15. p.: 25-29, 25. p.: 35-47, 35. p.: 41-59.