kosárlabda

2020.02.15. 18:09

A fővárosiak esélyt sem adtak a tatabányai kosaras lányoknak

A tabella második helyén álló fővárosi alakulat már az első negyedben 15 pontosra növelte az előnyét, amely a meccs hátralévő idejében csak tovább nőtt.

Várvizi Tamás

A Tatabánya (fehérben) magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét vendégeként

Fotó: Zantleitner Ingrid

A Tatabányai KC még hazai környezetben sem várhatta vérmes reményekkel a 2. helyen álló Csata DSE elleni bajnokit, a fővárosiak pedig hamar el is döntötték a lényegi kérdéseket. Az első negyedben 15 pontos előnyt harcoltak ki, amit a további játékrészekben még növelni is tudtak. Az utolsó negyed előtt már minden eldőlt, a TKC már 23 pontos hátrányban volt. A záró szakaszban sem tudtak kozmetikázni az eredményen Szamosiék, a Csata DSE még jobban elhúzott riválisától és végül kereken harmincpontos győzelmet aratott Tatabányán.

Mózes Emil, a Tatabányai KC szakosztályvezetője: – Nekünk nem a Csata DSE-t kell legyőznünk, más csapatokkal kell felvennünk a küzdelmet.

Kosárlabda, amatőr női NB I., Piros csoport, 16. forduló

Tatabányai KC – Csata DSE 51-81 (10-25, 16-19, 15-20, 10-17)

Tatabánya, 50 néző.

Tatabányai KC: Szamosi 10/3, Pusztai 8, Horváth 11, Göbölös 2, Mojzes. Csere: Galli-Hirling 8, Kaluha-Guti 12/6, Holly, Csicsai, Nagy. Vezetőedző: Lukács Sándor.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 6-10, 15. p.: 14-35, 25. p.: 29-50, 35. p.: 43-73.