This is Esztergom!

2018.09.29. 12:42

Az esztergomi futónő megnyerte a 246 kilométeres Spartathlont!

A nők közül Maráz Zsuzsanna futott be elsőként a célba az idei Spartathlonon, az Athén és Spárta közötti 246 kilométeres táv végén.

Maráz Zsuzsanna idén is remekel.

Maráz Zsuzsanna esztergomi ultrafutónő nyerte a nők közül 2018-as Spartathlont, 27:5:28 alatt tette meg a távot. Ezzel az idővel az abszolút 17. hely is az övé.

Az esztergomi ultrafutó tavalyelőtt harmadik, tavaly második volt a versenyen, idén a férfiak közül is csak tizenhatan tudták megelőzni, köztük volt a negyedik helyezett Bódis Tamás.

A 246 kilométeres ultrafutó verseny Pheidippidész nevű futár Hérodotosz által dokumentált Athén és Spárta között megtett futásának állít emléket. A távot 1983 óta minden évben szeptember utolsó hétvégéjén futhatják le a legbátrabbak. A futók az Akropolisz lábától Leonidász király Spárta főterén álló szobráig futnak.

(Borítókép: beküldött kép)