Kötetbemutató

2023.06.17. 07:49

A hiba áll a Tatabányán bemutatott új kötet középpontjában (fotók)

A hiba esztétikáját keresi az irodalomban, a művészetekben és a kultúrában a Tatabánya Alkotó Művészeiért Közalapítvány Hely & Mérték sorozatában megjelent legújabb kötet „a szépség fűszere és forrása – a hiba” címmel.

Kemma.hu

Balra Szénási Zoltán, mellette Reichert Gábor a kötetbemutatón

Forrás: 24 Óra

Fotó: Dallos

Tatabányán, a Bánhidai Alkotó Házban szervezett programon Kakuk Tamás, az alapítvány kuratóriumának elnöke, a sorozat szerkesztője üdvözölte a megjelenteket, majd Szénási Zoltán és Reichert Gábor, a kötet szerkesztői beszéltek a kötet születésének körülményeiről. 

Korábban két konferenciát szerveztek a József Attila Könyvtárban, a szocializmus és az irodalom után a hiba esztétikája volt a középpontban. A téma mindennapi tapasztalatainkban is tette érhető, hiszen folyamatosan követünk el hibákat. Hogy ez miként hat a költészetre, művészetekre, erre keresték a választ a könyv szerzői: Derczki Sarolta, Fodor József Péter, Kappanyos András, K. Horváth Zsolt, Kosztolányi Tibor, Mátyus Norbert, Murzsa Tímea, Nyerges Gábor Ádám, Reichert Gábor, Szénási Zoltán és Visy Beatrix. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában