PTSE

2025.07.01. 11:35

Döntött a tatabányai közgyűlés: erre a sorsra jut a jégpálya

Megtartották a rendkívüli közgyűlést, melyen a PTSE sorsát is tárgyalták. A jégkorong témája feszült hangulatot keltett a teremben.

Június 30-án rendkívüli közgyűlést tartottak, melyen igencsak vitás hangulatban volt szó a PTSE jövőjéről. Most eldőlt, mire lehet számítani a jégkorongosoknak.

jégkorong
A Közgyűlés feszült hangulatban döntött a tatabányai jégkorong helyzetéről
Fotó: Hagymási Bence

Forró a hangulat a teremben a jégkorong miatt

A tatabányai jégkorong további sorsáról zajló viták már rég óta folytatódnak. Ugyanis a város korábban céltartalékba helyezte a Petőfi Tömegsport Egyesület (PTSE) támogatását, ezáltal az egyesület a kellő összeghez - mely a működését segíti-nem jut hozzá. Tehát nem csak a parkolással vannak gondok Tatabánya városában. A PTSE elnöke Németh Krisztina korábban elmondta, hogy szerinte egyes képviselők-köztük Boda Bánk-tudatosan akadályozzák az egyesület munkáját.

A közgyűlés termében egyszerre özönlöttek be sokan, némelyek jégkorongos mezben, melyből sejthető volt: a PTSE körül zajló viták végére pontot szeretnének tenni és kíváncsiak a fejleményekre. A hallgatóság komor hangulatban, mégis izgatottan várta a végkifejlettett, olykor-olykor hozzászólva a Közgyűléshez, melyet Szücsné Posztovics Ilona, Tatabánya polgármestere csak úgy reagált le: "Kérem, a közgyűlés munkáját ne zavarja."

A vita oka a jogtulajdon kérdése (a PTSE-hez  jépgálya maga, az önkormányzathoz az épület, ha egyszerűen akarunk fogalmazni), a Közgyűlés egyik tagja pedig úgy véli ez pusztán politikai színjáték, mely véleményre a hallgatóság soraiból jól érthetően érkezett egy "Az." válasz is. 

Döntött a közgyűlés a PTSE sorsáról
Fotó: Hagymási Bence

Eldőlt a PTSE sorsa

Gutai Zsolt képviselő így szólt hozzá a kérdéses ügyhöz: " A jégkorong szövetség nem kíván politikai vitában részt venni. Ezt minek neveznék?"

- Borsos Márton alpolgármester pedig azonnal válaszolt a kérdésre: ő ezt nem tekinti politikai csatározásnak.

Úgy szavazunk valaminek a végéről, hogy nincs alternatíva. Tulajdonjogi kérdések vannak.

- mondta ismételten a vitához hozzászólva Gutai Zsolt.

Gál Csaba sem hagyta szó nélkül az esetet:

Szeretnék kiállni a PTSE mellett. Elhamarkodott döntést hoznánk, ha felmondanánk a szerződést.

Végül a Közgyűlés néhány tagja javasolta, hogy a kettes határozati javaslatot - mely a szerződés felmondásáról szól - név szerint szavazzák meg. A Közgyűlés 9 igennel, és 8 nemmel végül elfogadta a kettes határozati javaslatot, így tehát a PTSE-vel kötött feladat-ellátási szerződés szerződést felmondják július 1-től 90 napos felmondási idővel. A döntést a Boldogulj Tatabányán is megírta. Gutai Zsolt csak annyit írt hozzá: "Tegnap szomorú, vállalhatatlan döntés született. Ez azt jelenti, hogy újabb eszközöket bevetve kell pozitív eredményt elérni."

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában