2025.07.05. 06:07
Eladják az egykori tatabányai gyermekotthont, már licitálni lehet rá
A tatabányai épületkomplexum most új gazdát keres. Az eladó gyermekotthonról fotókat is közöltek, itt vannak az árverés részletei.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő árverésre bocsátotta a Puskin utcai épületet. Az egykori Gyermekotthonról fotókat is közöltek. Itt az eladó gyermekotthon részletei.

Forrás: mnv.hu
Eladó gyermekotthon: itt az ára
Az egykori Gyermekotthon épülete évek óta üresen áll. A mintegy 8674 négyzetméteres telken elterülő, a hirdetés szerint 3468 négyzetméternyi épület mellett mezőgazdasági ingatlanok, valamint társas-és lakóházak találhatóak. A hatályos szabályozási tervben az ingatlan telekhatára magánút kialakítási javaslattal érintett.
Az MNV oldalán közzétett árverésen 307 millió forintos kikiáltási áron hirdették meg a Puskin utcai épületet.
Az árverésben kikötötték, hogysem a kiíró, sem a tulajdonos, azaz a Magyar Állam nem vállal sem felelősséget, sem szavatosságot. Ezzel kapcsolatban a nyertes árverező követeléssel, igénnyel nem élhet sem a Magyar Állammal, sem az MNV Zrt.-vel szemben.
A hirdetést egyébként június 1-én tették fel, licitálni július 7-e és 9-e között lehet.