Lehetőségek

2025.07.03. 11:35

Komáromban is munkába állnak a diákok

Komáromban kedd reggel dr. Molnár Attila polgármester fogadta azokat a tanulókat, akik az önkormányzat intézményeiben dolgoznak majd a következő hetekben. A nyári diákmunkaprogram rengeteg lehetőséget kínál vármegyeszerte.

Komáromban is munkába állnak a diákok

Komáromban is megkezdődik a nyári diákmunkaprogram. Dr. Molnár Attila köszöntőjében saját emlékeit is felelevenítette

Forrás: 24 Óra

Fotó: Kovács László

A Duna-parti városban eddig tizenkilencen vállalkoztak arra, hogy az önkormányzat intézményeiben dolgozzanak a nyáron. A diákmunkaprogram keretében a fiatalok például a polgármesteri hivatal, a múzeum, a könyvtár, illetve a Szőnyi Kulturális Egyesület mindennapjaiba tekinthetnek be, és segíthetik a munkájukat.

Komáromban is megkezdődik a nyári diákmunkaprogram. Dr. Molnár Attila köszöntőjében saját emlékeit is felelevenítette
Komáromban is megkezdődik a nyári diákmunkaprogram. Dr. Molnár Attila köszöntőjében saját emlékeit is felelevenítette
Fotó: Kovács László / Forrás: 24 Óra

Reggel dr. Molnár Attila is köszöntötte a munka-, tűz-, és balesetvédelmi oktatásra várakozó fiatalokat.

– Örülök, hogy jelentkeztetek, ez egy kiváló lehetőség arra, hogy egy kicsit betekintsetek a munka világába és egy kis pénzt is keressetek – mondta a polgármester, aki felhívta a figyelmet arra is, a város fontosnak tartja, hogy építsen a fiatalok véleményére. Ezért arra kérte a diákokat, hogy ötleteikkel, javaslataikkal bátran keressék a város vezetőit, elsősorban Turi Ádám ifjúsági tanácsnokot.

Dr. Molnár Attila hangsúlyozta, hogy a közelmúltban is több olyan lépést is tett a város, amely a gyerekeket, a diákokat, illetve szüleiket segíti. Példaként említette

  • az ingyenes közétkeztetést a bölcsődékben, óvodákban,
  • az iskolák esetében pedig átvállalták a szülőktől a költségnövekmény összegét,
  • az első lakáshoz jutás programját,
  • az úszásprogramot,
  • a diákok ingyenes tömegközlekedési lehetőségét.

A polgármester kitért a Komárom visszavár nevet viselő programra. Ez arról szól, hogy a középiskola, az egyetem elvégzése után mindenkit várnak vissza, hogy a későbbiekben Komárom városát segítsék. Az ösztöndíjrendszer kialakításán még dolgoznak a település vezetői. A programmal kapcsolatos ötleteket ugyancsak szívesen fogadják a döntéshozók.

Az idei diákmunkaprogram augusztus 31-ig működik

A nyári diákmunkaprogramra vármegyénk mind a hat járásában a járási hivatalok foglalkoztatási osztályain tudnak jelentkezni azok a 16 és a 25 év közötti fiatalok, akik nappali tagozaton, vagy középiskolában, vagy egyetemen folytatják a tanulmányaikat. A foglalkoztatók köre nem változott, elsősorban az önkormányzatokhoz, az önkormányzatok gazdálkodó társaságaihoz lehet jelentkezni munkára. Itt a támogatás 100 százalékos, tehát ebben az esetben az állam a költségek 100 százalékát átvállalja.

A vendéglátás, a turizmus, a mezőgazdaság, illetve az erdőgazdálkodás területén tevékenykedő vállalkozások is jelentkezhetnek. Az ő esetükben a költségek 75 százalékát téríti meg a program. A fiatalok július 1. és augusztus 31. között vállalhatnak nyári munkát.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában