2025.06.18. 16:30
Méz különlegességeket kóstoltunk Tatán
A tömegtermelés már rég óta jelen van világunkban, ám még mindig akadnak egyedi, különleges termékek. Mi pedig megmutatjuk, hol találnak ilyet Tatabányán. Ha a vágyunk a nem mindennapi méz, ebbe az üzletbe mindenképpen érdemes el látogatni.

Mézkülönlegességek tömkelegére bukkantuk. A különleges termékek a tatabányai Méz és Levendula üzletből származnak. Vajon melyik a legnépszerűbb méz különlegesség?

Fotó: Gábos Orsolya
Temérdek méz várja a vásárlókat
—12 éve foglalkozom mézkészítéssel, azóta vagyok megtalálható Tatabányán, a Méz és levendula üzletben, a kórházzal szemben a Dózsa György úton. Több helyen szoktam kitelepülve lenni, például Sárváron, de szoktam lenni Sopronban is, vagy a Balatonon.
A tatabányai kereskedő azt is elárulta, melyik a legkelendőbb termékük:
—Jelenleg a méhméreg krém a legnépszerűbb, ez amiről sokan beszélnek. Rengetegen használják ízületi fájdalmakra, reumatikus gyulladások megszüntetésére. Ízesített mézek közül a narancsos, pálinkás, sörös mézek nagyon mennek. Azok a fajták, amiket máshol is be tudnak szerezni, például az akácméz, hársméz, vegyes méz, nálunk kevésbé kapósak.
A különlegesebbekre vágynak, azért jönnek hozzánk.
—Pilisszentkeresztről hozunk gesztenyét, erdei fenyőt, erre specializálódva vagyunk. Az én kedvencem a gesztenyeméz, ebből Balatonfüreden adok el szép számban. Ugyanis ott van a Balatonfüredi Állami Szívkórház, oda viszik a szívre gyakorolt jótékony hatásai miatt. 60 féle mézválasztékkal, 15 féle mézborral, 3 féle mézsörrel rendelkezem. Több mézkészítővel dolgozom együtt, máskülönben nem tudnánk 60 féle mézet produkálni az embereknek, csak Tatabányán ez lehetetlen lenne. Például facéliát sem tudnánk produkálni, vagy repcét sem idén, mert nagyon rossz lett a repce termés Komárom-Esztergom vármegyében, így Pilisszentkeresztről hoztam azt is.
Korábban, egy szomódi méhésszel csináltunk interjút: Dér Andrástól tudtuk meg, hogy bajban van a méhészet. A cikk ide kattintva olvasható.