Vezetés

2025.06.17. 07:17

"Ha ez igaz, én le nem rakom a jogsit" - olvasónk kiborult a KRESZ-szabály miatt

Nagy port kavart a tény, mikor kiderült, már általános iskolásként lehet autót vezetni. És ez nem vicc, a KRESZ mondja ezt. Volt olyan, akit kiborított ez az információ.

Mint azt megírtuk korábban, kevesen tudják, hogy Magyarországon már 14 éves kortól lehet autót vezetni. Ráadásul ehhez B kategóriás jogosítványra sincs szükség. Ez nem tréfa, a jelenleg hatályban lévő KRESZ valóban kimondja, hogy van egy bizonyos autó, amit a 14. életévét betöltött gyermek szabályosan vezethet.

Forradalmi változások várnak a magyar közlekedőkre az új szabályokkal. A módosított KRESZ 140 kilométer/órás sebességhatárt is megengedhet bizonyos szakaszokon.
Hiába régi KRESZ-szabály, sokakat így is kiborított a hír
Fotó: fotostorm / Forrás: Getty Images

Volt, akit kiborított a KRESZ ezen szabálya

Sokan ezt már egyfajta „autóvezetésnek” tekintik, és nem is mindenki örül neki. A hír több olvasónál is kiverte a biztosítékot a Kemma.hu Facebook-oldalán, mások viszont szerint ez nem újdonság, csak kevesen tudtak róla.

Valaki például azt írta a cikk bejegyzése alá, hogy ha ez igaz, akkor ő le nem rakja a jogsit. Míg más nemes egyszerűséggel így fogalmazott:

Még jó, hogy nem 7 vagy 10 éves is vezethet autót, kész röhej

Ti melyik táborba tartoztok a témában? Szerintetek vezethet már autót egy 14 éves, vagy túl korai ez még?

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában