Ausztrália

2025.03.13. 07:25

Sophie Cairo, a La Bouche énekesnője lélegzetelállító környezetben ünnepelte a nőnapot + fotók

Farkas Zsófi, művésznevén Sophie Cairo öt éve él Ausztráliában. A La Bouche formáció énekesnője imádja a világ legkisebb földrészét, az óceánt, a különleges élővilágot, az eukaliptusz illatú erdőket. A nőnapról, Ausztráliáról beszélgettünk vele, persze szóba került a La Bouche is.

Farkas Zsófi legutóbb karácsonykor járt idehaza, akkor szólóban, a komáromi Lui Dance Cafe zárt körben rendezett, jótékonysági karácsonyi partijának sztárvendége volt. A La Bouche énekesnője hatalmas sikert aratott, egy gombostűt sem lehetett leejteni a táncparketten, zúgott Sweet Dreams és a Be My Lover is. A La Bouche ezekkel a slágereikkel vált ismertté, a Be My Lover például a '90-es évek derekán a német és az ausztrál toplisták első helyét is uralta.

Sophie Cairo, a La Bouche formáció énekesnője időnként a koaláktól is puszit kap Ausztráliában
Sophie Cairo, a La Bouche formáció énekesnője időnként a koaláktól is puszit kap Ausztráliában
Fotó: Sophie Cairo fotógyűjteménye

Sophie Cairo akkor készségesen válaszolt a Kemma.hu kérdéseire. Most elsősorban a nőnapról kérdeztük. Az interjú egyeztetésekor azt kérte, hogy néhány napot várjunk, ugyanis férje egy kirándulással szeretné meglepni. Aztán Zsófi a nőnapi kirándulásról és más, kedvenc, Ausztráliában készített fotóival is meglepett minket.

– Jól tudom, hogy körülbelül öt éve már Ausztráliában élsz? Hogy kerültél ilyen messzire? – kérdeztük tőle.

– Igen, 2020 januárjától a gyönyörű Dél-Ausztrália, azon belül pedig, Adelaide lett a második otthonom, tényleg lélegzetelállító a természet, a környezet. Nem tudok vele betelni. Lassan már tíz éve, hogy először jártam ezen a fantasztikus kontinensen La Bouche egyik turnéján, majd a férjem révén, aki már régóta itt él. Jó pár évig távkapcsatban éltünk, sok egymáshoz utazással.

– Mi jut eszedbe arról, ha valaki azt mondja: nőnap? 

– Az egyenlőség, béke, fejlődés jut erről a napról az eszembe, no meg persze egy kis romantika.

– Ausztráliában is ugyanúgy ünneplik a nőnapot, ugyanúgy köszöntik a férfiak a hölgyeket, mint Magyarországon vagy Európában? Virág és csoki a "menü"?

– Persze, egyrészt virág, csoki, bár nálunk inkább virág – bolondulunk értük Zolival –, plusz kalóriaszegények... Másrészt Ausztráliában fontosnak tartanak egy olyan fajta összefogást, ami az itt élők ezreit hozza össze, hogy bolygónk nőit támogassák valamilyen formában.

– Napjainkban a művészvilágban ugyanúgy tudnak boldogulni a nők, mint a férfiak?

– Hát ez fogas kérdés. A social média megannyi felületén már eleve könnyebb mindenkinek előtérbe kerülni, de legalábbis megmutatnia magát mindenképp egyszerűbb, mint mondjuk még 20 éve volt. Éppen emiatt óriási a kínálat is. Nem tudom, hogy a nőknek könnyebb-e, mindenesetre sok a látnivaló az interneten, szerintem túl sok is, úgy általánosságban.

– Ki volt, aki idén először felköszöntött? Hogy töltötted e nemes napot? A La Bouche formáció férfi énekese, dalszerzője, Lane McCray is felhívott, vagy írt?

– Természetesen a Férjecském. Imádom, hogy nem csak ünnepnapokon kapok virágot. Neki eleve a lelke is virágból van. Kirándulni voltunk. Lane-nel szoktuk köszönteni egymást, de inkább szülinapok, karácsony idején.

A La Bouche énekesnője imádja Ausztráliát

– A La Bouche idei koncert tervei között láttam, hogy felléptek a környező országokban és több alkalommal Spanyolországban is. Melyiket várod a legjobban?

– Idén csak ősszel megyek haza Magyarországra, az még odébb van, a nyári beosztást így egyelőre nem ismerem maradéktalanul. Minden évben Európában van a legtöbb fellépés, az egyik legemlékezetesebb a közelmúltból, a veronai Suzuki Aréna volt. Csoda helyszín.

– Ausztráliában mikor léptél fel legutóbb? Hogy tudod összeegyeztetni a La Bouche koncertjeit a távolsággal?

– Pont három hete énekeltem egy fesztiválon itt, Adelaide környékén egy nagy focipályán. Annyira megmaradt egy tipikusan autentikus Aussie-kép a délelőtti hangbeállásról. Tele volt kengurubogyóval az egész pálya. Tényleg tele! Imádom! Elárulom, természetesen estére egy kengurubogyó-szedő géppel összeszedték. Tudni kell azt is, hogy amióta itt élek és évente csak egyszer megyek haza, így hosszú évek után, már nem én vagyok az egyetlen énekesnő, akivel Lane dolgozik, ez teljesen érthető. Csak akkor lépünk fel együtt, amikor Európában vagyok.

– A kenguruk egyébként mindenhol ott vannak?

– Ott. Amint az ember kiteszi a lábát a belvárosokból. Szürkület után nagyon észnél kell lenni az utakon.

– Mit szeretsz Ausztráliában a legjobban és mit a legkevésbé?

– Az óceánt, az annyira különleges élővilágot, az eukaliptusz illatú erdőket és hogy mindezt a Férjemmel élhetem. Legkevésbé? Talán az egyetlen amit nem szeretek benne, hogy nagyon messze van…

Sophie Cairo életrajza dióhéjban

  • Sophie 1978-ban született Budapesten, operaéneklést tanult, majd 1996-ban szerzett diplomát a Weiner Leónál Budapesten, Magyarországon.
  • 12 évig zongorázni is tanult.
  • Dolgozott énekesnőként szállodákban és tengerjáró hajókon Skandináviában. 1998-ban kezdett szakmai session- és klubzenészi karriert szülőhazájában, Magyarországon. 2003-ban kiadta első önálló kislemezét.
  • 2015 végétől a La Bouche énekesnője.
  • 2017-ben a berlini fellépésükön, a Brandenburgi kapu előtt, szilveszterkor 600 ezer ember előtt énekelt.
  • 2020-ban költözött Ausztráliába, ott ment férjhez. 
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!