Emlékezés

2025.02.25. 17:24

Tata a kommunizmus borzalmaira emlékezett +fotók

A rendezvény központi eleme egy történelmi filmvetítés volt, amit koszorúzás és megemlékező beszéd előzött meg. A kommunizmus áldozataira emlékeztek Tatán.

A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja alkalmából tartottak megemlékezést Tatán. Az esemény a tatai Hősök terén kezdődött, ahol Michl József polgármester koszorút helyezett el az önkormányzat nevében az emléktáblánál.

A kommunizmus áldozataira emlékeztek Tata városában. A rendezvény központi eleme egy történelmi filmvetítés volt, amit koszorúzás és megemlékező beszéd előzött meg.
A filmvetítés előtt dr. Csatári Bence mondott beszédet a tatai megemlékezésen
Fotó: Flajsz Péter / Forrás:  24 Óra

A tatai megemlékezés folytatódott

A megemlékezés folytatásaként a helyi moziban tartottak ünnepi programot, amin a Nemzeti Emlékezet Bizottsága képviseletében dr. Csatári Bence mondott beszédet. Ebben felidézte a kommunizmus történelmi hátterét és annak következményeit és azt, hogy a kommunista kiáltvány 1848-as megszületésétől kezdve hogyan vált az ideológia világméretű rémuralommá.

A megemlékezés záróeseménye Bacsó Péter Tegnapelőtt című filmjének vetítése volt. Az alkotás az 1947 és 1951 közötti időszakot dolgozza fel, bemutatva a népi kollégiumok lelkesedését, csalódását és az árulások tragédiáját.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában