Veszély

2025.02.12. 06:18

Télen már 14 alkalommal riasztották fakidőléshez a tűzoltókat

Újabb veszélyes helyzetben segítettek a tatabányai terepjárósok. Megkérdeztük a katasztrófavédelmet, hogy a vármegyében hány fakidőléshez riasztották már az egységeket.

A Turul-kilátóhoz, fakidőléshez riasztották a Tatabányai 4x4 Terepjárós, Polgári Védelmi és Önkéntes Tűzoltó Egyesületet. Közösségi oldalukon számoltak be arról, hogy lakossági bejelentésre érkeztek, ahol egy nagyobb fa a gyalogos útra dőlt. 

Újabb fakidőléshez riasztották a tatabányai terepjárósokat. Megkérdeztük a katasztrófavédelmet, hogy a vármegyében hány ilyen esethez riasztották az egységeket.
Újabb fakidőléshez riasztották a tatabányai terepjárósokat. Tatabányán idén ez már a negyedik eset 
Fotó: Facebook/Tatabányai 4x4 Terepjárós, Polgári Védelmi és Önkéntes Tűzoltó Egyesület

— A helyszínen egy kidőlt fát, valamit egy másik megdőlt fát is találtunk, mely veszélyes volt a kiránduló turistákra. Egyeztettünk együttműködő partnerünkkel a Vérteserdő Zrt. -vel, munkatársaik helyben hagyták a balesetveszély elhárítását. A kidőlt fát feldaraboltuk, majd a megdőlt fát is "elfektettük" és darabolás után szabaddá tettük a közlekedő útvonalat — írták posztjukban az önkéntesek. 

Tatabányán több a fakidőlés

A Kemma.hu megkereste a vármegyei katasztrófavédelmet, hogy megtudja, december óta Komárom-Esztergomban hány alkalommal riasztották az egységeket fakidőléshez, vagy letört ágakhoz. A válaszuk alapján megtudtuk, hogy decemberben Komáromban, illetve Szárligetnél dőlt fa az útra. 2025 első heteiben pedig Bajnára és Tátra kétszer, Kisbérre, Süttőre, Tarjánra és Nagyigmándra egyszer érkezett riasztás. Tatabányán pedig már négy alkalommal hárították el a veszélyt január 1. és február 10. között. Azonban lehetnek olyan fakidőlések, amikről nem érkezik bejelentés. Főleg akkor kéri a katasztrófavédelem segítségét a lakosság, ha saját erőből, vagy a szerszámaikkal nem tudják megoldani az esetet. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában