2024.12.07. 08:49
Sajtóreggelit szervezett a vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ
Sajtóreggelire invitálta a civil szervezetek képviselőit a vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ. Tucatnyi egyesület, alapítvány vezetője vett részt a programon.
A program háziasszonya, Mecseki Melinda köszöntötte a szervezetek képviselőit, majd kiemelte a sajtóreggelik fontosságát, amely lehetőséget nyújt a bemutatkozásra és konkrét együttműködések is kialakulhatnak egy-egy alkalommal. Meglepetésként beköszönt a Mikulás is, s szaloncukrokkal édesítette meg a fórumot.
Visegrádi József, a Bánhidai Baráti Kör Egyesület elnöke kiemelte a hagyományőrzés és a fiatalabb generáció érdekében végzett munkát. Az adventi gyertyagyújtás nagyon sokakat vonz már a Puskin Művelődési Házhoz, ahogy a Szent Borbála nap is kiemelkedő programjuk. Részt vállalnak a hajléktalanok segítésében, határon túli programokat is megvalósítanak.
A Tatabányai Egyesület Animéseknek (TEA) szervezetet Kiss Katalin képviselte, aki a 2006-tól működő csoportról beszélt. Ma már egy-egy programra háromszáznál is többen jelentkeznek. Sok fiatalt is meg tudnak szólítani.
A Mosolygós Gyermekekért Alapítványt Márkus Krisztina mutatta be, aki kiemelte a táborokat, a rendszeres klubfoglalkozásokat, és azt, hogy széles önkéntes táboruk van. A Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége vármegyei szervezete képviseletében Takács Zsuzsanna vett részt a programon. A tudomány különböző területeivel foglalkozó szervezeteket fogják össze. Konferenciákat szerveznek, versenyeket. Röviden bemutatta Szentgyörgyi László, a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségét is. Kiemelte, hogy a 80 éves szervezet nagyon elöregedett.
Sugár Gabriella, a Léleksegítő Alapítványon belül működő Kék Madár Közösségről szólt. Az autizmussal érintettek és családjaik, és a velük kapcsolatban lévő csoportok segítését, támogatását célzó szervezet az idén a kevés támogatási igényű autizmussal élők foglalkoztatását is célul tűzte ki.
Nagy Valéria, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének vármegyei szervezetét képviselte. Szűkebb hazánkban 300 taggal működnek, de egyre idősebbek. Azt tapasztalják, hogy a fiatalok már nem tanulnak meg szájról olvasni, és ez a későbbiekben gondot okoz nekik. Általában videón kommunikálnak, a személyes találkozókat nagyon nehéz összehozni. Kiss Gábor, a Humanitas SE elnöke a para boccia irányában végzett tevékenységüket emelte ki. Olimpiai sportág, amelyben már többször remekelt az idén húsz éve működő tatabányai csoport. Rendszeresen szerveznek emlékversenyt Szabó Szonja szájjal festő képzőművész tiszteletére.
Fercsák Mónika érintett édesanyaként volt jelen, és az Álmok Valóra Válnak Alapítványt képviselte. Kislánya halmozottan sérült, és az ellátására, valamint mások megsegítésére hozták létre az alapítványt. A Bánhidai Baráti Kör egy februári programjuk bevételét felajánlotta az alapítványnak.
Bemutatkozott az ÁHI JÓGA Egyesület is. Bacsárdi József a sport, és az egészségmegőrzésben végzett tevékenységet ismertette, és érkezik majd a jóga Mikulás Tatára.
A Civil Közösségi Szolgáltató Központ híd- és kapcsolódási közegként szolgált és szolgál a vármegyei civil szervezeteknek. Mecseki Melinda kérte a szervezeteket: írják meg, milyen segítségre lenne szükségük, a jövőben mit várnak el a központtól.