Elismerések

2024.06.03. 20:00

Ők hárman példamutató szakmai sikereket értek el

A pedagógusnaphoz kapcsolódóan átadták a Molnár János-díjakat a Puskin Művelődési Házban. A városi díjat 1992 óta ítélik oda azoknak, akik szakmailag kiváló munkát végeznek, ami példaértékű az oktatásban.

Az Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola növendékei nyitották a pedagógusnaphoz köthető, június 3-án tartott városi ünnepséget a Puskinban, ahol átadták a Molnár János-díjakat, a Pedagógus Szolgálati Emlékérmeket és a Díszdiplomákat.

Pedagógusnap Tatabányán
Pedagógusnap alkalmából átadták a Molnár János-díjakat és a szolgálati emlékérmeket is
Fotó: Zetovics Márió / Forrás:  24 Óra

Az eseményen részt vett Bencsik János, a térség országgyűlési képviselője is. 

– Ha hajót akarsz építeni, ne hívj össze embereket, hogy tervezzenek, szervezzék meg a munkát, hozzanak szerszámokat, vágjanak fát, hanem keltsd fel bennük a vágyat a nagy, végtelen tenger iránt – ezeket a szavakat kölcsönözte Szücsné Posztovics Ilona polgármester, aki egy Antoine de Saint-Exupéry idézettel köszöntötte az oktatási, nevelési intézmények egykori és jelenlegi munkatársait, majd Vereckei Judittal, a Tatabányai Tankerületi Központ igazgatójával felváltva nyújtották át az elismeréseket.

A közgyűlés döntése értelmében az idén hárman vehettek át Molnár János-díjat. Elsőként Szijártóné Gáspár Mónika, aki óvodapedagógusi pályáját 1993-ban a Táncsics Mihály Napközi Otthonos Óvodában kezdte. A Kertvárosi Óvodába 1999-ben került, ahol 2012 óta látja el a vezetői feladatokat. Elhivatottsága, kreativitása, motivációja és pozitív szemlélete nagy támogatója az ottani közösségnek. Mélyen hisz a folyamatos tanulásban és az önfejlesztésben, munkatársait is erre ösztönzi, így a szakmai megújulás céljából a jógyakorlatok bemutatását tette lehetővé a kertvárosi pedagógusok számára. 2020-tól vezetője a Tatabányai Óvodavezetők Szakmai Munkaközösségének.

Járt a taps és a dicséret Pintér Péternek, aki diplomáját 1978-ban szerezte az Esztergomi Tanítóképző Főiskolán, azóta dolgozik a tatabányai gyermekekért. Pályakezdőként a Herman Ottó Általános Iskolába volt napközis nevelő, majd a kertvárosi Kölcseyben volt igazgatóhelyettes. Társadalompolitikusként a 80-as években jelentős szerepet vállalt a bajóti cigánytelep felszámolásában. A 90-es években a Komárom-Esztergom Megyei Gyermekvédelmi Intézet munkatársaként a cigány tanulók beilleszkedését, önálló életkezdését segítette. A Füzes Utcai Általános Iskolába 1995-ben került, a cigány nemzetiségi oktatási intézmény igazgatója lett 2012-től és onnan ment nyugdíjba. Tatabánya napközis táborának 16 éven át volt vezetője, az elmúlt 40 évben sokat tett a tatabányai hátrányos helyzetű gyermekekért.

Végül Turzáné Papp Erika munkáját díjazták, aki a Szent Margit Katolikus Gimnázium és Általános Iskola igazgatója. Kiemelten fontos számára, hogy minden hozzá járó gyermek olyan oktatásban és nevelésben részesüljön, ahol egyéniségét figyelembe veszik a tanulmányi előmenetelében. A tanulmányi készségfejlesztésen túl az élményalapú oktatásban hisz. A pedagógus pályát a Móra Ferenc Általános Iskolában kezdte, ahonnan 1993-ban került a Szent Margit Általános Iskolába, melynek 2010 óta vezetője. Kitartó és eltökélt munkával támogatta a középfokú intézmény létrejöttét, majd 2019. szeptember elsején köszönthette az első gimnazistákat a volt bányakórház teljesen felújított épületében.

Pedagógusnap kultúrával fűszerezve

Mielőtt átadták volna a Molnár János-díjakat kultúrműsort hallhatott és láthatott a közönség. Többek között az Árpád Gimnázium egyik tehetséges énekese, Gyalókay Kitti emelte a rendezvény fényét. Külön köszönet járt még hat nyugállományba vonuló pedagógusnak, de Pedagógus Szolgálati Emlékérmek is gazdára találtak. Összesen 16-an kaptak.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában