Zárlatot rendeltek el a tatabányai kórházban

A tatabányai Szent Borbála Kórházban felbukkant fertőzések mellett az elhunyt kórházi dolgozó halála kapcsán is vizsgálatot folytatnak, mondta el Müller Cecília országos tisztifőorvos az országgyűlés Népjóléti Bizottságának keddi meghallgatásán.

Sz. A.

Forrás: 24 Óra

Fotó: Zantleitner Ingrid

Dr. Müller Cecília az országgyűlés Népjóléti Bizottságának keddi meghallgatásán elmondta: a tatabányai kórházban folytatott járványügyi vizsgálat kapcsán még kért kiegészítést a népegészségügyi szakemberektől, így egyelőre nem tudja megmondani, hogy orvos vitte-e be a fertőzést az intézménybe. A hétfő éjszakai adatok szerint 53 fertőzöttet tartanak számon az intézményben felbukkant vírussal kapcsolatban.

Az országos tisztifőorvos hozzátette: a főigazgatóval egyetértésben zárlatot rendelt el, és ez azt jelenti, hogy oda nem vihetnek új beteget. A Fehérváron lélegeztetőgépre kötött, több hetes ápolás után elhunyt tatabányai kórházi dolgozó ügyében pedig, az alapbetegségekre fókuszálva, szakfőorvosi vizsgálatot fog kérni.

Az EMMI saját halottjának tekinti az elhunyt beteghordót

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kedden közölte: a koronavírus első, egészségügyben dolgozó áldozatát a minisztérium saját halottjának tekinti.

Mint felidézték, életének 41. évében hunyt el Bohák Csaba beteghordó, aki húsz éven keresztül lelkiismeretesen szolgálata a tatabányai Szent Borbála Kórházat és odaadó munkájával hozzájárult a betegek gyógyításához. A csendes, megbízható egészségügyi dolgozó a székesfehérvári Szent György Kórházban több héten keresztül intenzív kezelés alatt állt. Szervezete április 24-én feladta a harcot a COVID-19 vírus elleni küzdelemben.

Polgármesteri korrekció

Lazók Zoltán oroszlányi polgármester április 23-i " target="_blank" rel="noopener noreferrer nofollow">Facebook-posztját az országos média is felkapta, majd 26-án délután a városvezető a 3 napos kiírásából törölte, hogy a Szent Borbála Kórház sürgősségi osztályáról nem engedik haza a dolgozókat, ezért segítettek egy szárítógéppel, ehelyett beírta, hogy azok, akik családjukat féltve nem szeretnének hazamenni, a Sport Hotelben megszállhatnak.

Kérdésünkre, hogy miért módosította a posztot, milyen információk alapján, elmondta: a szöveget a Szabó Mihály alpolgármesterhez érkező kérésre korrigálták. Ebben a kérésben hívták fel rá a figyelmüket, hogy „nincs szó róla, hogy nem mehetünk haza, de lehetőséget kaptunk a Sport Hotelben lakni, ha esetleg féltenénk a családunkat és nem akarunk hazamenni.”

Nem tiltották meg a hazamenetelt kórházban

Információink szerint olyan protokoll egyébként nem volt soha érvényben az intézményben, hogy nem mehetnek haza a dolgozók. Balogh Mártától, a tatabányai Szent Borbála Kórház sajtóreferensétől megtudtuk, hogy az intézményben felbukkant koronavírus-járványban péntek óta nem nőtt a fertőzött dolgozók száma, továbbra is huszonegy munkatársuk igazolt covidos. Mellettük viszont a gyanús és kontaktesetek száma 79-re nőtt.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában